На території Чернівецької області розташовано чимало унікальних за складом і властивостями джерел.
Одне з них розташоване поблизу кордону з Румунією, в селі Красноїльськ Сторожинецького району на південній околиці кута Слатина.
Там, у витоках річки Солонець знаходиться унікальна криниця з солоною водою. Її глибина – 12 метрів, а концентрація солі настільки велика, що у воді не тоне куряче яйце. А з літра солоної води виходить 250 грамів солі. Місцеві жителі стверджують, що рівень води у криниці ніколи не падає. А в старі часи за соляною водою приїжджали з усієї Сторожинеччини, і навіть з Південної Буковини (нині Румунія). Обмінювали її як на гроші, так і на шкіру, зерно, інші товари.
Також на хуторі Сусени знаходиться унікальне джерело мінеральних вод, яке має свої цілющі і лікувальні властивості завдяки вмісту сірководню. В останнє десятиліття тут збудували каплицю, два басейни, будиночки для переодягання, кімнати відпочинку.
Цілюще джерело є і в селі Бобівці на хуторі Вівар, в капличці біля місцевої церкви. Поряд з каплицею є криниця, куди витікає джерело, та величезний дуб, якому біля 300 років. За переказами, цією цілющою водою щодня умивався житель села, що жив поряд та був сліпим все життя. Перед смертю, чоловік прозрів завдяки властивостям води. А також, за переказами, колись в цих місцях був розташований чоловічий монастир.
Ще два села району, за легендами, завдячують своїй назві саме чудодійним джерелам на своїй території.
Наприклад, село Чудей, в якому за легендою є джерело з чудодійною водою, яка лікувала окремі недуги очей.
Інше - село Банилів-Підгірний, де також існують солоні криниці. З води цих криниць варили сіль – "банили" сіль. Від цього пішла назва населеного пункту.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-07-2020, 22:00
0
2 800