Щоб не нудьгувати вдома під час карантину, чернівчанин влаштувався на роботу кур’єром.
На початку каратину в Україні пан Василь
(прізвища не називає, - авт.) був змушений повернутися з Польщі, куди їздив на заробітки. Пробув два тижні в самоізоляції вдома, а далі, за його словами, "ізоляція затягнулась". Чоловік розповів molbuk.ua про умови роботи під час епідемії і те, чи вдягають люди засоби захисту, коли забирають замовлення.
Чоловік має магазин на одному з ринків міста, та оскільки всі ринки в Чернівцях та області тоді тимчасово не працювали, доходу родина не мала.
– У середині березня, коли почув, що Україна планує закривати кордони, вирішив повертатись додому. До кінця місяця не пропрацював, і роботодавець виплатив нам лише частину заробітку. Тоді в Польщі теж почалися спалахи. Коротше кажучи, мало що заробив, а потім роботи не стало і в Чернівцях, бо все позакривали, – каже чоловік. – За півтора місяця вдома стало нудно, крім того потрібні були гроші, треба годувати сім’ю.
Так пан Василь почав підробляти кур’єром в одному з ресторанів міста. Зі слів колег, в період карантину послуги з доставки їжі стали досить популярні.
– Більшість закладів досі працює лише на доставку або самовивіз, якщо немає можливості приймати гостей на літніх майданчиках. У нашому закладі запрацювала тераса, але доставок не стало менше. Деякі люди досі бояться виходити з дому. Часто замовляють обід з доставкою на роботу, наприклад в салон краси чи стоматологічний кабінет, – каже чоловік.
– Найпопулярніше замовлення – піца. Буває, що замовляють й звичайне картопляне пюре або гречку і салат. Тобто навіть такі страви, які легко приготувати вдома. Ще серед дивних замовлень – пляшка або декілька кока-коли, яка продається на кожному кроці, – додає він.
Як і решта працівників закладів харчування, кур’єри обов’язково працюють у захисних масках і рукавичках. Чоловік ще вдягає окуляри, щоби захистити очі, та завжди "озброєний" антисептиком.
Робочий день триває 11-12 годин, більшість часу чоловік проводить за кермом, доставляючи замовлення в різні частини міста. Каже, це краще, ніж сидіти вдома без роботи.
Василь не зміг втриматися від нарікань на чернівецькі дороги: "Це стрес ще більший, ніж пів дня пробути в масці. Через те, що громадський транспорт працює не для всіх, авто на вулицях дуже багато, часті затори. Ще й потрібно робити велике коло, щоб об’їхати розриті ділянки, як наприклад, на Руській".
Чернівчанин каже, що найцікавіше в роботі – спостерігати за реакцією людей. Вона кардинально різниться: хтось спокійно виходить за замовленням без маски, а хтось вдягається "з голови до п’ят".
– Нещодавно привіз піцу в багатоповерхівку. Жінка по телефону сказала, якщо я в масці та рукавичках, то можу піднятись до дверей квартири. Піднявся – а жінка виходить "у скафандрі": одягнена у щось схоже на білий комбінезон, у масці, рукавичках, окулярах. При повному "параді". Відчинивши двері, ще й наказала стояти за два метри. Швидко розрахувалась і зайшла назад. У такі моменти трохи лячно, – зізнається чоловік. – Також кілька разів возив замовлення за однією адресою, де жінка просить не заходити в коридор, а чекати за дверима. Тобто є люди, які з великою пересторогою ставляться до чужих. А є й такі, що не хвилюються, виходять без маски, голіруч дають гроші.
Кур’єр каже, що у зв’язку з карантином чимало замовників хочуть розплатитися безготівково. Для цього їм видають портативні термінали, або є можливість переказати кошти на картку.
Та все ж більшість розраховується традиційно, готівкою.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-06-2020, 19:51
0
1 944