Швидкі кредити стають дедалі популярнішими. Та позичальники часто не здогадуються про шалені відсотки.
Чим небезпечні “швидкі гроші”, пояснив економіст Ярослав Кирпушко, пише molbuk.ua
"Швидкі кредити манять тим, що нічого для їх отримання не потрібно. Якщо у фінансових установах вимагають надати довідку про доходи, показати майно, дати заставу, то для швидких кредитів цього не потрібно. Достатньо скинути через телефон фото паспортних даних та номер банківської картки — і забирай гроші. Швидкі кредити можна взяти цілодобово без вихідних. Позичальник бачить, що “за два кліки” можна отримати гроші, і тішаться цьому, – каже Ярослав Кирпушко.
Але люди, взявши швидкий кредит, не задумуються, як його будуть повертати, якщо грошей немає.
"На початку, коли взяв кредит, справді все добре і легко, але щойно позичальник відходить від умов кредиту, одразу на нього звалюються штрафи, пені, які є у розмірі ставки за один день. Електронна форма кредиту не має звичної форми кредитного договору. Тому позичальники зазвичай не знають про ці додаткові платежі і потім мають проблеми. Достатньо включити замість відсотковї ставки пеню у шаленому розмірі – і позичальник швидко має проблеми", - пояснює економіст.
Часто позичальники, щоби погасити один кредит, беруть інший. І тут виникає кредитна піраміда.
"Людині бере другий кредит, бо вона не встигає погасити перший, де вже нараховуються відсотки. Далі починається кредитна піраміда. Я знаю людину, яка щоби погасити один кредит за іншим, набрала 16 малих кредитів. І це було проблемою не лише для неї, а й для всієї родини. Людям доводиться віддавати тисячі гривень", - розповів Ярослав Кирпушко.
Фахівець радить, якщо вже потрібно брати кредит, то робити це варто в офіційній фінансовій установі.
"Там можна отримати інформацію про порядок обслуговування, дані про відсоткову ставку, комісії і переплату. І знати, що на тебе чекає у разі порушення термінів сплати. Крім того, можна взяти проєкт договору і проконсультуватися з фахівцем. Зрештою, у фінансовій установі маєте змогу поспілкуватися з працівником і задати будь-які питання щодо кредиту", - зазначив Ярослав Кирпушко.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-05-2020, 20:08
0
3 731