RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Що дозволено і що заборонено у світі: буковинці розповіли, як послаблюють карантин за кордоном

Що дозволено і що заборонено у світі: буковинці розповіли, як послаблюють карантин за кордоном

Як інші країни світу виходять із суворого карантину, розповіли кореспонденту molbuk.ua чернівчани та буковинці, котрі там зараз перебувають.

Поступове послаблення обмежувальних заходів почали Італія, Польща, Ізраїль, Іспанія, Німеччина, Чехія та інші країни, йдеться у публікації "МБ".



– В Італії з четвертого травня розпочалася друга фаза послаблення карантину, яка триватиме до 17 травня, – розповіла Алла Мустеца, яка проживає в Мілані. – Досі збережений масковий режим і правила пересування з автодекларацією. Тепер вже можна відвідувати родичів і наречених. При цьому треба бути в масці та дотримуватися дистанції. Вимога заповнення сертифікатів із підтвердженням мети поїздки зберігається. До інших регіонів поки їхати не можна, крім робочої необхідності. Прогулянки дозволені, але не у компанії – двоє-троє людей із дотриманням дистанції. Гуляти із собакою або дитиною можна лише в своєму районі. Поліцейські можуть попросити показати реєстрацію.

Раніше, якщо хворів, то просто рекомендували залишатися вдома. Тепер, якщо температура вище 37,5 градуса, потрібно обов'язково самоізолюватися і повідомити сімейного лікаря. Відкрили тимчасово деякі парки, але є квоти на вхід. Якщо не зможуть справитися зі скупченням людей, то їх знову закриють. Дитячі ігрові майданчики заборонено відвідувати, але я вчора гуляла із собакою і бачила, що багато дітей граються там. Музеї, кінотеатри, спортзали, школи, університети – це все ще закрито. Вчора зауважила, що відкрита церква в нашому районі, хоча богослужіння ще заборонене. Біля неї постійно чергують військові. Дозволили відвідувати похорони рідним, але не більше 15 осіб. Бачила, що відкрито багато барів і кафе, де обслуговувують на винос. Пити каву та їсти на місці ще не можна. Ресторани, салони краси, перукарні поки що зачинені. Знайома має власну перукарню, то їй заборонили працювати до першого червня, а потім вона має представити підготовку до роботи в умовах пандемії. Якщо друга фаза мине добре, то ведуть третю, яка діятиме до того часу, поки не буде вакцини. Правила карантину відрізнятимуться між регіонами, і їх визначатимуть губернатори. Судячи з усього, потрібно набратися терпіння і пристосуватися до життя в нових умовах. Як кажуть італійці: "Questa storia lunga" (ця історія довга).

Чернівчанин Олександр Дарабан теж перебуває в Італії.

Що дозволено і що заборонено у світі: буковинці розповіли, як послаблюють карантин за кордоном


"Відчинилися бібліотеки та книжкові магазини. Почали відновлювати роботу невеликі фабрики та заводи, будівельні компанії за умови дотримання протоколів безпеки – дистанція між людьми не менше одного метра, – повідомив Олександр. – Відчинилися базари, але туди запускають по 5-10 відвідувачів, обов’язково в масках і рукавицях. Збільшилася кількість людей на вулицях, здебільшого молодих, але всі дотримуються маскового режиму. Влада заявила, що на 12-13 травня очікують збільшення кількості хворих, оскільки багато італійців почали відпочивати на морі".

Польща з карантину виходить дуже обережно, уряд країни намітив декілька етапів. Не виключають, що носити маски та дотримуватися соціального дистанціювання доведеться протягом року або, поки не винайдуть вакцину.

Що дозволено і що заборонено у світі: буковинці розповіли, як послаблюють карантин за кордоном


– Якщо наприкінці березня вулиці польських міст були порожніми, то вже за місяць люди втомилися від карантину і почали самі активізовуватися. Зараз тут дозволили відчинити магазини і торговельні центри з обмеженнями щодо кількості відвідувачів, – розповів чернівчанин Ігор. – Продовжує їздити громадський транспорт, який не зупиняли під час карантину. Всі мали би носити маски, але чимало поляків ігнорують цю вимогу. На вулицях можна зустріти невеликі групи, насамперед молоді, хоча це і заборонено. Фірми та підприємства потроху відновлюють роботу, але менше робочих змін і не всі працівники виходять. Школи та вузи зачинені офіційно до кінця травня. Вже очевидно, що у школах навчання до вересня не буде. Університети тут повністю автономні, тож кожен буде вирішувати самостійно. Оголошення про роботу в інтернеті є, але їх мало. Зате є достатньо відгуків про те, що українців обдурюють – беруть на тимчасову роботу і не платять, або платять менше. Бачив також пропозиції роботи для заробітчан: фірми готові привозити їх (щоправда, вартість проїзду зросла в кілька разів), але спершу треба пройти двотижневий карантин. Та поки що кордони Польщі закриті.

В Ізраїлі дозволили продаж їжі в ресторанах на винос, роботу перукарень, салонів краси, косметичних кабінетів, магазинів.

Що дозволено і що заборонено у світі: буковинці розповіли, як послаблюють карантин за кордоном


– Відкрили деякі школи, та поки що тільки для учнів 1-3 та 10-11 класів. Але їх ділять на малі групи, батькам заборонено заходити на територію, тільки до воріт, – розповіла Анна Крічевська, яка проживає в Ізраїлі. – Почали працювати торговельні центри, на вході всім вимірюють температуру, маска обов'язково має бути. Якщо ні – то штраф без попередження. У нашому місті з 10 травня відкрили державні дошкільні заклади, у групах – по дев’ятеро дітей. Вони перебувають в окремих зонах і дотримуються дистанції на витягнуту руку. Дитячі майданчики ще закриті. Я вже вийшла на роботу. Мій чоловік під час карантину працював вдома в онлайн-режимі, зараз інколи йде в офіс. Потрохи починають відкриватися всі заводи, але працівники обов‘язково повинні бути в масках. Якщо раніше можна було відходити від дому лише на 100 метрів, до лікаря чи в магазин за продуктами, то тепер можна пересуватися на дальні дистанції. Обіцяють, що із 17 травня можна буде збиратися на святкування до 50 осіб, проте тільки на відкритому повітрі, з дотриманням дистанції та в масках.

У Німеччині розпочався другий етап послаблення карантину.

Що дозволено і що заборонено у світі: буковинці розповіли, як послаблюють карантин за кордоном


– Учні випускних класів повернулися до шкіл ще в квітні, бо їм треба складати екзамени. А з шостого травня знято заборону для всіх учнів. Почали працювати дитячі садки. Відкрили всі торговельні центри та магазини, але відвідувачам потрібно дотримуватися правил соціальної дистанції, – повідомила Світлана Гаврилова. – Також відкрили ресторани, кафе та готелі. Дозволено зустрічі до п’яти осіб при дотриманні мінімальної дистанції півтора метра.

Незважаючи на те, що режим надзвичайного стану в Чехії продовжили до 17 травня, карантин уже відчутно послаблюють.

– Чехи сумлінно дотримувалися всіх обмежень, тому порівняно з іншими країнами тут низький рівень захворюваності на коронавірус і смертності, – каже Роман Савчук.– Людям дозволили вільно пересуватися країною. Відновили роботу магазинів, фермерських ринків. Уже можна піти до спортзалу, бібліотеки, зоопарку, але треба дотримуватися деяких обмежень. Відкрили перукарні, літні майданчики кафе та ресторанів. Однак чехам поки що не дозволили відмовитися від масок. Порушників на вулиці можуть оштрафувати до 20 тисяч крон (740 євро).

В Іспанії пом’якшили деякі обмеження для дітей, яким раніше було взагалі заборонено виходити із дому.

Що дозволено і що заборонено у світі: буковинці розповіли, як послаблюють карантин за кордоном


– Тепер дітям до 14 років дозволили виходити на вулицю з 08. 00 до 10.00. Вони можуть гуляти в супроводі дорослих одну годину. Проте гратися на дитячих майданчиках ще заборонено, – розповіла Ніна Солян. – Іспанцям дозволили займатися спортом на вулиці з дотриманням дистанції.

Потім планують відкрити ресторани, готелі, кінотеатри, театри з обмеженням на третину місць.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Надія Будна
16-05-2020, 10:57
Коментарів 0 Переглядів 2 869

Теги -
У Чернівецькій області переходи громад до ПЦУ відбуваються менш інтенсивно, ніж у сусідніх областях

За попередньою інформацією ДТП з потерпілими.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі

Вранці температура повітря становить -1°


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.