Пацієнти з COVID-19, які через важкий стан потрапляють до реанімації, більшу частину лікування оплачують із власної кишені, адже держава забезпечує лише деґкі з необхідних ліків.
Про це в інтерв’ю
"Главкому" розповів чернівецький лікар-анестезіолог, реаніматолог Микола Рихліцький, який нещодавно повернувся з відрядження до Італії.
За його словами, держава закупила і передала лікарням антималярійний препарат "Плаквеніл". Він призначається усім пацієнтам з підтвердженим діагнозом залежно від перебігу хвороби.
"За рахунок держави ще може якісь антибіотики, але не брендових виробників. Десь відсотків 30 на 70 фінансування надходить відповідно від держави і самого пацієнта", - сказав Микола Рихліцький.
"Лікування від Covid-19 дуже дороге. Починаючи від наборів для катетеризації центральних вен, якщо говорити про умови реанімації, і моніторингу центрального аортального тиску (новітній неінвазивний метод вимірювання артеріального тиску в аорті). Далі витрати на лікування і догляд. А догляд – це заміна трубок, спеціальна герметична система респірації, спеціальні дихальні фільтри, яких мінімум 2-3 має бути, спеціальні одноразові маски і пристрої для інвазивної вентиляції легень, які так само мають бути одноразовими. Але це в італійських умовах вони одноразові... Все це є розхідними матеріалами, які ми маємо одноразово використати і викинути. А тепер рахуємо медикацію: розчини, харчування, антибіотики, антикоагулянти (для гальмування процесів згортання крові) і тому подібне. Можемо дійти до позначки близько 30 тис. грн", - пояснив лікар.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-05-2020, 12:34
0
9 554