Троянди, магнолії, ромашки, незабудки… з мила! Такі квіти почала виготовляти буковинка Наталія Гордаш, щоб не нудьгувати на карантині.
– Коли чоловік дарує букет, дуже жаль, коли він в’яне. А квіти з мила можуть кілька років милувати око, ще й пахнуть на всю кімнату, – каже molbuk.ua Наталія Гордаш.
Молода матуся проживає з сім’єю в селі Великий Кучурів, що біля Чернівців. З початку карантину жінка майже не виходить за межі подвір’я, бо хвилюється за здоров’я маленької донечки.
– Хоч ми живемо в приватному будинку, маємо велике подвір’я, але займатися одними і тими ж хатніми справами по колу дуже набридає. Якщо два місяці сидіти без заняття, може поїхати дах, – пояснює Наталія. – Спершу почала робити різнобарвні свічки з вощини. Роблю їх і досі, але такі вироби можуть купити хіба що перед великими церковними святами. Хотіла знайти ще якесь цікаве заняття, яке би приносило дохід і не шкодило ні моїй дитині, ні мені. Донечці цікаво спостерігати за процесом, допомагає.
Ідею того, щоб із мила різних форм створювати цілі букети, жінка побачила в Інтернеті та вирішила спробувати робити їх власноруч.
– Такі букети зазвичай складають з дешевого мила. Хотілось якіснішого, тож подумала, чому б не спробувати варити мило самій? Знайшла відеоуроки, замовила спеціальні 3D-форми для заливання основи, ефірні олії, хороші барвники, ароматизатори. Додаю олії персикових і виноградних кісточок, тоді мило не сушить шкіру, навпаки, дбає про руки. До того ж, має дуже приємний аромат. Донька тільки таким і користується зараз, запах – на всю ванну, – каже вона.
Жінка розповідає, що виготовлення мила – не такий легкий процес, як може здатися на перший погляд. Мильну основу варити не складно, важче її правильно залити у форму. На це може піти до 20 хвилин, якщо мило кількох кольорів. Ще довше воно застигає.
– Найскладніше в цьому занятті – працювати з об’ємними формами. Недолила основи у найменші деталі – квітка може вийти без пелюсточки, на поверхні можуть з’явитись дірочки. І це можна побачити вже тоді, коли виймаєш мило після повного застигання. Спочатку виходило багато таких "бракованих" квітів, тож перевелося мила нівроку, – сміючись, зізнається Наталка.
Жінка впевнена, що хобі, яке приносить дохід – це ідеальний варіант для мами в декреті. Букети складає на будь-який смак і гаманець – від 60 гривень до 500. Вартість залежить від ваги квітів та упаковки.
– Останніми роками були популярними м’ясні та фруктові букети, букети з косметики та алкоголю. Та люди постійно хочуть чогось нового. А мильний букет – це дуже практично, особливо зараз, в період епідемії, коли всі люди частіше миють руки, – додала жінка.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-05-2020, 11:28
0
9 141