У Чернівецькій області за період карантину – з 10 березня по 20 квітня - у Центри зайнятості Чернівецької області звернулося майже 1600 людей. Це майже на 500 людей більше, ніж за аналогічний період минулого року.
Про це повідомили у Центрі зайнятості Чернівецької області.
Зважаючи на збільшення кількості безробітних та карантинні заходи у Центрах зайнятості запровадили низку змін. Моlbuk.ua зібрав найсуттєвіші зміни.
Дистанційний прийом. У період дії карантину, для попередження розповсюдження коронавірусної інфекції, у філіях Чернівецького обласного центру зайнятості прийом громадян ведеться дистанційно.
Дистанційно радять реєструватися безробітнім, а також дистанційно спілкуються уже із зареєстрованими особами.
Для реєстрації потрібно лише дві заяви Реєстрація безробітних відбувається за спрощеною системою. Раніше потрібно було зібрати цілий перелік документів. Зараз достатньо подати дві заяви. Їх можна викачати із сайту, роздрукувати, заповнити, відсканувати або сфотографувати і відправити на електронну пошту Центру зайнятості.
Якщо людина не має змогу роздрукувати ці документи, то у всіх філіях Центру зайнятості є скриньки для документів. Там є всі необхідні документи, їх можна заповнити і залишити у скриньці. Фахівець зв’яжеться з людиною за потреби. Всі інші документи (паспорт, ідентифікаційний код, диплом про освіту, трудову книжку) людина зобов’язується принести після закінчення карантину впродовж десяти днів.
Допомога з безробіття призначається з першого дня Раніше при зверненні у Центр зайнятості надавався статус безробітного і лише з сьомого дня призначали допомогу з безробіття. Тепер спрощена система. Людині одразу надається статус безробітного і одразу призначається допомога.
Збільшено допомогу з безробіття На період карантину передбачено збільшити допомогу з безробіття тим людям, які не мають трудового стажу. Це стосується людей, які не працювали впродовж останнього року.
Якщо раніше мінімальна допомога складала 650 гривень, тепер вона становитиме тисячу гривень. Ті люди, які стали на облік у центри зайнятості з 12 березня і в період карантину, будуть отримувати тисячу гривень.
Відшкодування зарплати для роботодавцівРоботодавець, який припинив роботу у зв’язку з карантином, може звернутися до Центру зайнятості для відшкодування заробітної плати працівникам. Це суми до мінімальної заробітної плати. Для роботодавців це буде своєрідним стимулом не скорочувати людей у період карантину чи відправляти у відпустки за свій рахунок і водночас протриматися на плаву. Але у роботодавців впродовж п’яти років немає бути заборгованості із сплати податків і по заробітній платі.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-04-2020, 19:49
0
2 149