Чернівчани скаржаться, що з початку карантину овочі, фрукти і крупи ледь не щодня "підстрибують" у ціні. Зокрема, здорожчав "антизастудний" набір – цибуля і часник, лимон та імбир, а ще деякі продукти з "борщового набору" і популярні крупи. При чому, деякі торгівельні мережі відкрито заявили про підвищення цін на харчі і продукти першої необхідності у зв’язку з карантином.
В.о. голови Чернівецького обласного відділення Антимонопольного комітету Сергій Фуркал пояснив кореспондентці molbuk.ua, що державного регулювання цін на продукти харчування наразі немає, тож вартість харчів встановлюють оптові постачальники і роздрібні підприємці.
– Є конкуренція і вільні ціни, які суб’єкти самі встановлюють. Водночас, у нас є повноваження щодо держконтролю, куди входить моніторинг щодо можливих узгоджених дій суб’єктів на ринку, – пояснює він. – Зараз є тенденція до того, що оптові постачальники та підприємці, які здійснюють роздрібну реалізацію, одномоментно підвищили ціни на продукти харчування. Щодо цього проводиться розслідування Київським територіальним відділенням. А здебільшого на Київщині зареєстровані суб’єкти господарювання, які працюють в тому числі на ринку Чернівецької області.
Експерт каже, що працівники управління щоденно моніторять ціни на соціально важливі продукти і після попереджень постачальникам вартість харчів дещо знизилась. У період карантину найбільше, за його даними, подорожчала гречана крупа – з 26 грн до 33,6 грн за тиждень. Зараз вона подешевшала на понад 2 гривні. Рис за два тижні опустився в ціні на 6 грн. А от цибуля подорожчала з 14 до 17 грн, дорожчають й імпортні овочі та фрукти.
– Деякі постачальники говорять, що причина – в закритті кордонів, логістиці, кризі тощо. Роздрібні підприємці пояснюють це підвищенням оптових цін. Щоправда, після відкриття цієї справи, ціни почали знижуватися у торгових мережах, які діють на всій території України. Ми хочемо те саме бачити і в Чернівецькій області, але поки що такої тенденції немає. Якщо ми будемо бачити, що регулювання цін не буде відбуватися, будемо вживати відповідні заходи. Зараз же працюємо на упередження, спілкуємося з підприємцями, не штрафуємо, а попереджуємо. Це стосується й аптечних мереж, – сказав Сергій Фуркал.
Додамо, 30 березня парламент проголосував за законопроєкт, який зокрема передбачає підвищення штрафів за необгрунтоване завищення цін у понад 10 разів. Для громадян – 1700 грн, для посадовців – 2550 грн. За повторне порушення штраф зросте майже удвічі. А за перевищення у 1,2 рази встановленої урядом ціни на товари протиепідемічного призначення та соціально значущі товари під час карантину передбачений штраф від 3400 грн.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-04-2020, 20:02
0
6 906