RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Хто з обранців роками не повертає Чернівцям гроші за землю

Хто з обранців роками не повертає Чернівцям гроші за землю

У той час, коли в міста недостатньо грошей, щоб відремонтувати вулиці, окремі депутати роками намагаються уникнути сплати мільйонних сум.

Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



На початку січня цього року Держаудитслужба оприлюднила звіт за результатами перевірки, яку проводили у більшості департаментів та управлінь міськради.
З нього випливає, що через зволікання міськради із прийняттям відповідних рішень місто недоотримує майже 41 мільйон гривень. Це – збитки, заподіяні громаді міста приватними підприємствами через порушення земельного законодавства.

У цьому списку навіть є прізвище секретаря міської ради Василя Продана, який, як посадовець, обраний громадою, мав би дбати за наповнення міської скарбниці.

Фірма сестри Продана винна чотири мільйони

2018 рік. Комісія з питань визначення та відшкодування збитків, заподіяних територіальній громаді під головуванням тодішнього керівника земельного департаменту Ярослава Городенського, підготувала проєкт рішення на засідання виконавчого комітету. З проєкту документу випливало, що фірма "Бук-ТБ", керівником якої є рідна сестра Василя Продана Оксана Бабіч, заборгувала місту 4,03 млн грн внаслідок порушення земельного законодавства.

Також висновки комісії вказували на те, що підприємство "Кордо" (фірма належить до співвласників ринку "Добробут", однією із співвласників фірми є Олена Бурбак, мати екснардепа Максима Бурбака) заборгувала містові 43,4 тис. грн.

Хто з обранців роками не повертає Чернівцям гроші за землю


Також йшлося про те, що особа на прізвище Продан Василь Сафронович має борг перед міським бюджетом в розмірі 244,2 тис. грн.

Це питання виконком спочатку намагався ігнорувати, переносячи його розгляд на наступні засідання. Однак згодом члени виконкому вирішили не підтримувати затвердження актів із визначення збитків. Для позитивного ухвалення цього рішення не вистачило голосів: "за" проголосували тільки четверо членів виконавчого комітету.

Після того, як Ярослав Городенський припинив обіймати посаду директора департаменту, у ратуші вирішили змінити склад комісії з визначення та відшкодування збитків. Її головою став депутат міськради від "Батьківщини" Олександр Пуршага. Після цього роботу комісії фактично заблокували. Відповідно, ніхто ні в кого гроші не стягує…

"За два роки і п’ять місяців комісія збиралась лише двічі (!), при цьому, у зв’язку з відсутністю кворуму, одне засідання так і не відбулося", – йдеться у звіті аудиторів.

Кінець 2019-го. Пуршага-депутат і директор обласного департаменту капітального будівництва під час голосування за міський бюджет-2020 просить терміново виділити з грошей міста 10 мільйонів гривень на завершення реконструкції перинатального центру.

Отож якби очолювана Пуршагою комісія працювала більш ефективно, місто могло би отримати в чотири рази більше грошей за рахунок виплати заборгованостей.

Згідно з даними, оприлюдненими у звіті аудиторів, фірма "Бук-ТБ" заборгувала Чернівцям понад 4 мільйони гривень за порушення земельного законодавства при користуванні трьома земельними ділянками неподалік "Зеленого" ринку (вулиця Зелена, 5Д – вулиця Декабристів, 16А, площа 0,57 га; вулиця Зелена, 5, площа 1,97 га; вулиця Зелена, 5Д, площа 2,11 га).

Ще 244,2 тис грн Продан особисто винен міському бюджету за земельну ділянку на вулиці Університетській, 20, площею 0,1 га. Це ділянка під приміщенням, в якому знаходиться телеканал "Чернівецький промінь".

Хто ще винен гроші місту

Найбільшим боржником міста за землю, згідно з даними аудиторів, є громадянка Баранова Т.І. (вулиця Хотинська, 4, площа ділянки – 24,4 га) – понад 25 мільйонів гривень. Інші боржники мають сплатити куди менші суми: громадянин Кадочніков Ю.В. – 265 тис. грн, МПП "Кордо" – 43,4 тис. грн, Ткачук В.В. – 217 тис. грн, Гнатів Р.В. – 53,4 тис. грн.

Чи готові повернути борги

Василь Продан ще у 2018 році дав зрозуміти, що намірів повертати ці кошти місту в нього немає. Так, напередодні відставки мера Каспрука "МБ" поцікавився у посадовця, чи після того, як він стане в.о. міського голови, він впливатиме на депутатів-злісних боржників.

"А що зміниться? Як змінюється ставлення до боржників з припиненням повноважень міського голови?" – відповів тоді чиновник.

На запитання "Чи активізується робота?" він дав відповідь: "Ні більше, ні менше".

"Як пов’язане повернення з тим, хто виконує обов’язки голови міської ради? – сказав Продан. – Це робота міської ради. Якщо хтось заборгував місту, значить будемо вимагати, стягувати через суд, не через суд – самі повернуть. Це звичайна робота юридичного відділу. Мені дивно чути, що борги за те, що викупили готель "Буковина", досі тягнуться. Такого не може бути. Наскільки я пам’ятаю, "Буковину" викупили 10 років тому. Що це за робота юридичного відділу, що вони за 10 років не можуть стягнути борги? То треба міняти такого керівника. Стільки за повернення боргів, як зроблено Олексієм Павловичем, більше зробити не можна. Можна продовжити цю роботу".

Щоправда, за дев’ять місяців роботи Продана на посаді в.о. мера посадовець ніяк не спробував вплинути на юридичне управління у цьому питанні.

"Зі "своїх" борги не стягують"

Олексій Каспрук, міський голова Чернівців:

"Насправді, ця комісія збирається. Ось, скажімо, в п’ятницю в них мало бути засідання. Але ще питання, як вони збираються. Вони нічого не вирішують, бо, як правило, кворуму немає, ще якісь проблеми… Комісія не може прийняти жодних рішень, тому що вони цю комісію цілеспрямовано зробили недієздатною. До того ж в її склад входять неплатники або депутати, які представляють своїх колег-неплатників. Тому ця комісія, в принципі, після того, як звідти "витурили" Городенського і поставили Пуршагу, залишається недієздатною. Вона не здатна прийняти рішення про те, щоби з когось із впливових людей з міськради стягнути гроші. Вони можуть стягнути з якоїсь бабусі чи дрібного підприємця. А щодо депутатів чи пов’язаних із ними особами – ніколи в житті!

Ми намагалися провести це питання через комісію. Відповідні акти про те, що "Бук ТБ", який належить наближеним до Продана людям, де Ковалюк був представником офіційно, вони на виконкомі не були затверджені. Вони лише вигадували якісь причини, чому це не можна затверджувати.

Після мого повернення на посаду ми знайшли інший механізм щодо повернення цих грошей: подали до суду. Наразі є два судові рішення першої інстанції про стягнення з "Бук ТБ" близько трьох мільйонів гривень на користь міського бюджету. Це – нормальна ціна для того, щоб усунути мера або ще раз переконати депутатів його усунути.

Чи вдасться цю ситуацію змінити у наступному скликанні? Все залежить від того, які депутати і міський голова прийдуть. Якщо це будуть люди, які бачитимуть своїм завданням робити бізнес на міській землі і на несплаті за міські ресурси, то навряд чи зміниться щось кардинально. Це має бути політична воля. Якщо вона буде у депутатського корпусу, якщо вони матимуть бачення, що всі мають бути в однакових умовах, що за все треба платити, то тоді може щось зміниться.

У нас боржників достатньо багато. Скажімо, Чинуш досі винен гроші місту. То по Білику приходять листи. Податкова мені пише листи: "Просимо вплинути на депутата, щоб сплатив податки".

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
3-03-2020, 10:37
Коментарів 0 Переглядів 4 715


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.