У Чернівецькій області з настанням весняного періоду стало можливим надходження паводкових та грунтоваих вод до джерел децентралізованого водопостачання.
Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Чернівецькій області.
"В зв’язку з цим, можуть реєструватися випадки воднонітратної метгемогобінемії у дітей,пов’язані з приготуванням дитячого харчування на воді з індивідуальних колодязів, вміст нітратів у якій перевищував гігієнічні нормативи", – йдеться у повідомленні.
Водночас фахівці зазначають, що однією з причин наявності нітратів у колодязях та каптажах є недотримання їхніми власниками вимог санітарних норм при облаштуванні та утриманні колодязів, що призводить до забруднення питної води та робить її непридатною для споживання людиною.
Чернівецьке міське управління ГУ Держпродспоживслужби в Чернівецькій області рекомендує населенню дотримуватися наступних профілактичних заходів:
– не використовувати воду з колодязів та каптажів джерел для приготування дитячого харчування;
– місця влаштування бюветів, колодязів та каптажів джерел слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території, яка знаходиться вище за течією ґрунтових вод на відстані не менше ніж 30 м від магістралей з інтенсивним рухом транспорту та не менше ніж 50 м (для індивідуальних колодязів – не менше ніж 20 м) від вбиралень, вигрібних ям, споруд та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, місць утримання худоби та інших місць забруднення ґрунту та підземних вод;
– територію поблизу колодязя, каптажу джерела чи бювету треба утримувати в чистоті та організовувати відведення поверхневого стоку;
– у радіусі 50 м від бюветів, колодязів та каптажів джерел не дозволяється здійснювати миття транспортних засобів, водопій тварин, влаштовувати водоймища для водоплавної птиці, розміщувати пристрої для приготування отрутохімікатів та іншу діяльність, що може призвести до забруднення ґрунту та води.
"Враховуючи те, що для більшості колодязів у місті використовуються малозахищені від забруднення ґрунтові води, Держпродспоживслужба попереджає про недопустимість вживання недоброякісної або неперевіреної питної води з криниць, особливо для пиття та приготування дитячого харчування дітям віком до 3-х років. Як альтернативу можна рекомендувати для вживання та приготування їжі для дітей привозну розливну воду або фасовану, яка продається в магазинах.
Чернівецьке міське управління ДПСС проводить контроль розливної води, яка продається на території міста. Якість розливної води відповідає вимогам санітарних правил ДСанПіН 2.2.4-171-10 "Гігієнічні вимоги до води питної, призначеної для споживання людиною" за санітарно-хімічними, санітарно-бактеріологічними показниками", – йдеться у повідомленні.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
19-02-2020, 18:31
0
2 194