Одну з найбільш розбитих доріг міста – вулицю Кармелюка – досі не відремонтували, хоча частково гроші на капремонт виділили з обласного бюджету ще торік. Дофінансувати роботи мала би міська рада. Проте тендер на проведення капітального ремонту скасували.
Доки чернівчани їздитимуть по вщент розбитій дорозі, і хто винен у затримці ремонту, йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
"Стан мереж гірший, ніж на Щербанюка"Чернівчанин Володимир уже двічі ремонтував свою автівку. Причиною поломок вважає вулицю Кармелюка, якою їздить на роботу.
"Якщо брати перший раз, то я міняв стійки і пружини. Це близько шести тисяч гривень, – каже чернівчанин. – Зараз втулки і поточний ремонт – це ще десь півтори-дві тисячі". Аби не розбивати автомобіль, більшість водіїв намагаються обирати інший маршрут – в об’їзд Кармелюка.
Ця вулиця уже давно потребує ремонту. Роботи планували тут зробити ще у 2019 році. Про необхідне фінансування йшлося ще минулого літа за участю ОДА та міськради.
Тоді з обласного бюджету на ремонт вулиці Кармелюка виділили 15 мільйонів гривень. Відтак перейшли до розробки проєктно-кошторисної документації. Та водоканал подав свої зауваження, відповідно до яких перед укладанням асфальтного покриття спершу необхідно було замінити мережі на частині вулиці від Руданського до вулиці Буковинської, оскільки вони перебувають у критичному стані.
"Розуміємо, що там треба змінити і каналізацію, і водопостачання. І це була принципова позиція водоканалу – немає змісту там нічого робити, доки ці мережі не будуть зроблені. Вони ще в гіршому стані, ніж на вулиці Щербанюка. Тобто, фактично, після укладання асфальту там розпочались розкопки", – повідомив міський голова Олексій Каспрук.
"Умови тендеру готували під конкретну фірму"Однак розробка проєктно-кошторисної документації затягнулась. Фахівці підрахували, що вартість капітального ремонту склала понад 47 мільйонів гривень. Нестачу грошей планували дофінансувати з резервних фондів міського бюджету. Тендер оголосили у вересні. Тоді участь у торгах взяли три підприємства. Проте умови, очевидно, писали під конкретного учасника.
"Були декілька нюансів – фактично, і з боку замовника, – каже міський голова. – Тому що в проєкті не було передбачено, наприклад, гранітні бордюри або бордюри з натурального каменю. Водночас департамент чомусь виставив кваліфікаційну вимогу до фірми-переможця, що вона має мати досвід з улаштування бордюрів з натурального каменю".
Відтак, через цю та інші причини компанії почали оскаржувати результати тендеру. А пізніше Антимонопольний комітет скасував процедуру закупівлі. Гроші повернули в обласний бюджет. Відповідно до законодавства, тоді директор департаменту житлово-комунального господарства Володимир Бешлей мав оголосити тендер вдруге. Щоправда, зробив це невчасно. Відтак процес робіт затягнувся.
"Коли я зробив зауваження пану Бешлею на апаратній нараді, чому не оголошено тендер на вулицю Кармелюка, він сказав, що документи всі подали. В результаті документи подали під час апаратної наради. Я так розумію, що він дав термінову вказівку комусь здати документи в тендерний комітет. Тому, сподіваюся, що тендер відбудеться", – сказав Каспрук.
Журналіст "МБ" намагався отримати коментар щодо цього від Володимира Бешлея, однак чиновник уже традиційно не бере слухавку.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-02-2020, 13:06
0
1 630