«Деякі рослини будуть лише в гербарії»: науковець з Чернівців розповів про проблеми через зміни клімату

Новини Чернівців / Життя
3 319
0
«Деякі рослини будуть лише в гербарії»: науковець з Чернівців розповів про проблеми через зміни клімату


Зміни клімату спричинили масове проникнення рослин-"чужинців", які агресивно відтісняють місцеву флору. А деякі рослини на Буковині вже безслідно зникли.

Про це розповів доктор біологічних наук, професор ЧНУ Ілля Чорней.




"У зв’язку з потеплінням зміщуються межі рослинних поясів. Через це втрачаємо надзвичайно рідкісні види рослин, які ростуть у високогір’ї й залишилися з періоду льодовиків. Усі вони занесені до Червоної книги України. Та найгірше, що їх неможливо врятувати, бо природні процеси, спричинені потеплінням, не зупинити", - каже Ілля Чорней.

За словами науковця, також зменшується площа боліт, які живляться за рахунок атмосферних опадів, відповідно втрачаються види, що тут ростуть.

"На території області вже зникла росичка, яка колись росла в районі Берегомету, біля Глибокої. Вона збереглася лише в нашому гербарії. Невеличка плаунова рослина лікоподієва заплавна росла біля села Кам’янка на Глибоччині, де були великі заболочені луки. Зараз не залишилося і сліду від цього болота, відповідно зникла і ця рослина, є лише гербарні збори", - розповідає Ілля Чорней.


Чернівецькі науковці кажуть, що під загрозою зникнення зараз знаходиться приблизно 50 місцевих видів рослин на Буковині.

"Ще одна біда, яка сталася через потепління, – нашестя багатьох видів рослин з Півдня, так званих чужорідних, не властивих нашій території. Вони досить добре прижилися і наносять велику шкоду нашому довкіллю. Ось дивіться фото, які ми зробили на території заповідника кладовищ у Чернівцях на вулиці Зеленій. Хтось посадив на могилі як декоративну так звану гречку японську, і тепер вона займає майже третину цвинтаря. Там, де ця рослина, більше нічого не росте – гола земля. Багато ліан, які теж є "чужинцями" і швидко заполоняють весь простір. Сільські пасовиська заростають колючими волошками, які перемістилися до нас із Криму", - розповів науковець.


У ЧНУ випустили книгу про рослини Чернівецької області області, які занесені до Червоної книги України, вмістили карти територій, де вони ростуть.

"Тут налічується понад 120 видів. Серед них є надзвичайно рідкісні, які, крім Буковини, не можна побачити ні в Україні, ні загалом у світі. Якщо не будемо їх берегти, то залишимо наступним поколінням лише сторінки Червоної книги. Цьому сприятиме не лише зміна клімату, а й надзвичайно низька екологічна культура буковинців, які теж наносять великої шкоди довкіллю", - зауважив Ілля Чорней.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Колонка

Читають Коментують
Померла 27-річна жінка з Глибокої, яка потрапила у важкому стані до лікарні
25 189
Не втікав і є свідком: хлопця, якого соцмережі звинуватили в побитті Вікторії Тоненчук, опитала поліція
18 341
Не виходить на зв'язок: куди подівся волонтер із Чернівців Володимир Дорош
17 504
Працівник ТЦК із Буковини допомагав переправляти ухилянтів за кордон: у ТЦК відреагували
6 839
Найпопулярніша риба може зникнути з прилавків: у чому причина та чим її замінити
6 276
У Чернівцях помер 11-річний хлопчик. Поліція перевіряє обставини та причини смерті
5 983
Герої Буковини: не стало захисника Миколи Цуркана
5 259
До свідомості так і не прийшла: 18-річному хлопцю вручили підозру у заподіянні тяжких тілесних ушкоджень Вікторії Тоненчук
5 064
Підозрюваного у жорстокому вбивстві молодої жінки із Буковини заарештували
4 943
У Чернівцях з'являться ще дві камери TruCAM: де саме
4 559

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм