RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Може загостритися епідемія»: чим загрожує закриття протитуберкульозних санаторіїв на Буковині

На Буковині ліквідують обласний дитячий протитуберкульозний санаторій "Садгора" та протитуберкульозний санаторій "Красноїльськ". Відповідний проєкт рішення опубліковано на сайті облради 15 січня. Згідно з ним, зокрема, санаторій "Садгора" мають ліквідувати впродовж двох місяців.

Ситуація із закриттям протитуберкульозних санаторіїв існує по всій Україні. Тому представники цих установ зібралися у столиці й разом із представниками МОЗ намагалися разом вирішити проблему.



Кореспондентка molbuk.ua побувала в протитуберкульозному санаторії "Садгора". Заходимо на територію. Діти саме вийшли на прогулянку. Менші граються, старші гуляють і спілкуються.

– Ми декілька разів збиралися у Києві, аби вирішити питання із закриттям. Хочемо донести представникам охорони здоров’я, що це велика помилка – закривати такі заклади. Із закриттям протитуберкульозних санаторіїв у країні може загостритися епідемія туберкульозу, яку буде важко подолати, – пояснює працівниця санаторію "Садгора" Тетяна ЧОБАН.

– У нас перебувають, здебільшого, діти з соціально незахищених сімей. Після закриття нашого закладу батьки не матимуть коштів на платне лікування дітей. Хворі на туберкульоз не будуть лікуватися і ходитимуть у звичайну школу. Буде загроза інфікувати інших дітей, – каже пані Тетяна.

За статистикою, хворий на туберкульоз може заразити п’ятеро здорових.

– У нас – спеціальне дієтичне меню, п’ятиразове харчування. Діти мають обов’язково їсти м’ясо, аби отримувати тваринні білки. Батьки, на жаль, не зможуть забезпечити цим дітям таке харчування. Тим паче, у нас вони проходять необхідні процедури, отримують ліки, – розповідає Тетяна Чобан.
У приміщенні санаторію тепло, діти проводять час у гральних кімнатах. На запитання, чи їм тут подобається, відповідають ствердно. Лиш один хлопчик зізнається, що хоче додому.

За словами Тетяни Чобан, на останній зустрічі у столиці представники МОЗ таки зрозуміли недоцільність закриття таких закладів.

– Днями ще має відбутися зустріч із головами облрад і представниками МОЗ, аби знайти шлях вирішення проблеми. Можливий варіант фінансування з МОЗ на 60%, а решту 40% – з обласного бюджету. Та це поки лише розмови, – каже Тетяни Чобан.

Юристка, голова Всеукраїнської асоціації фізичної медицини, реабілітації і курортології Ірина СИСОЄНКО у соцмережі навела дані про захворювання на туберкульоз в Україні: "З початку 2020 року в Україні починають закривати дитячі протитуберкульозні санаторії – заклади, які займаються лікуванням, профілактикою та реабілітацією хворих на туберкульоз дітей. Дитячі протитуберкульозні санаторії виконують основну роль – ізолюють вогнища (джерела) інфікування. Україна з 2014 року входить у п’ятірку лідерів у Європі за кількістю хворих на туберкульоз", – написала вона.

"Альтернативи таким медичним закладам немає! Переважна більшість цих дітей із сімей зі складними життєвими обставинами. Багато батьків з таких сімей самі хворіють на туберкульоз, ухиляються від лікування і те саме роблять стосовно дітей. Діти переносять туберкульоз у сім’ях, це переходить в приховані форми і такі діти потім є прихованим джерелом інфікування.

Тому, важливо, щоб такі діти були своєчасно ізольовані до спеціальних санаторіїв", – підсумувала Ірина Сисоєнко.

Довідка

Згідно з даними Центру медичної статистики МОЗ, за 9 місяців 2019 року захворюваність на активний туберкульоз, включаючи рецидиви, серед населення складає 19 016 осіб, з них дітей до 17 років – 605. Захворюваність на активний туберкульоз (без рецидивів) – 15 562 осіб, з них дітей до 17 років – 589.

Згідно з даними МОЗ, у Чернівецькій області в 2018 році виявили 105 хворих на туберкульоз. У 2019 році кількість цих хворих зросла на 2 особи.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
1-02-2020, 20:30
Коментарів 0 Переглядів 4 037


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.