У Рідківцях, що в Магальській ОТГ, селяни та чиновники Держгеокадастру не можуть поділити землю.
Селяни обурюються, що ділянку, якою вони користувалися кілька років як пасовищем, приватизували чиновники без відома голови громади, йдеться в сюжеті ТВА.
Юристконсультант Магальської ОТГ Степан Вітюк повідомив, що з вересня 2019 року Держгеокадастр оформив розпорядчі документи і передали у приватну власність 15 земельних ділянок по 2 гектари кожна.
"Коли подивилися, хто саме там отримав земельні ділянки, то з 15-ти чоловік 11 безпосередньо працюють у геокадастрі, або ж ділянки були отримані на їхніх близьких родичів", - каже юристконсультант.
Водночас у геокадастрі запевняють, що все цілком законно.
"Серед тих громадян, які приватизували ділянку згідно з Коституцією, є і працівники геокадастру, які також мають право на безоплатну приватизацію", - прокоментував заступник начальника ГУ Держгеокадастру області Олександр Рупишев.
Посадовці додають, що на користування ділянкою в селян не було законних підстав, бо вони не мали належних документів та не сплачували орендної плати до місцевого бюджету, адже землі розміщені за межами населеного пункту.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.