Пішоходів можуть притягувати до відповідальності, якщо він спричинив дорожньо-транспортну пригоду.
Про це йдеться у публікації "МБ".
Вже є рішення суду в справі про ДТП у Києві, коли пішохід спровокував аварію, вибігши на червоне світло. Його збив джип, водій якого не перевищував швидкості, але не міг уникнути наїзду. В результаті потерпілий, який отримав тілесні ушкодження, повинен компенсувати витрати на ремонт авто, що збило його. Ця сума становить понад 100 тисяч гривень.
Проте, довести вину пішохода буде важко.
– Буває, що невинний водій платить винному пішоходу. Але Верховний Суд України застосував статтю 1166 Цивільного кодексу, яка регулює загальні підстави відповідальності за завдану матеріальну шкоду, – пояснює юрист Віктор Гончарук. – Головний висновок – у водіїв з’являється право і можливість вимагати відшкодування збитків, заподіяних із вини пішохода. Проте зробити це не просто. Для цього потрібна "залізна" доказова база, найкраще, якщо це буде відеозапис з автореєстратора, або з встановленої поблизу відеокамери.
Юрист зазначає, що таке рішення ВСУ може зменшити кількість ДТП із вини пішоходів.
– Чимало водіїв, які дізнаються, що є реальна можливість відсудити гроші у пішохода на ремонт автомобіля, почнуть подавати і вигравати позови, особливо, якщо шкода велика. Інформація про те, що, потрапивши під колеса, можна ще й заплатити за ремонт автомобіля, змусить необережних пішоходів замислитися і, в результаті, – врятувати своє життя і здоров’я, – додав Віктор Гончарук.
Юрист зазначив, що матеріальні збитки можна стягнути не тільки з живого потерпілого пішохода, а й з загиблого, тобто з його спадкоємців, але не більше, ніж в розмірі отриманої спадщини.
ДовідкаЗа 10 місяців 2019 року в Україні з вини пішоходів сталося 579 ДТП з потерпілими, загинуло 83 людини, травмовано 533.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
5-01-2020, 19:40
0
1 875