RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Що ж буде з дітьми?»: санаторій «Садгора» не фінансуватимуть у 2020 році

«Що ж буде з дітьми?»: санаторій «Садгора» не фінансуватимуть у 2020 році

Працівники обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Садгора" б’ють на сполох через можливе закриття закладу внаслідок припинення фінансування.

Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".



– Проблема в тому, що у бюджеті з квітня 2020-го року, таких закладів, як наш по всій Україні немає. Не прописані наші послуги і в Національній службі здоров’я України. Тому представники таких закладів з усіх областей України зібралися, аби донести керівництву держави, що цього не варто робити, бо хворих на туберкульоз не стає менше, а тому заклади мають функціонувати, – розповідає працівниця обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Садгора" Тетяна Чобан.

Звернулися до президента, депутатів, міністра

Жінка каже, що разом із представниками інших закладів, які опинилися на межі закриття, зверталися до президента, міністра охорони здоров’я, Кабінету міністрів, до Верховної Ради.

– Ми питали, що буде з нами після того, як заклади залишаться без фінансування. Відповіді нам не надають, бо, напевно, самі не знають, що робити. Ми підняли профспілки, зараз будемо їхати на зустріч до Києва, аби планувати разом, що можна зробити, – продовжує пані Тетяна.

Вона наголошує, що в санаторії перебувають діти з соціально незахищених сімей, які лікуються і оздоровлюються безкоштовно. Якщо держфінансування припинять, то більшість батьків змоги оплачувати лікування.

– Батьки цих дітей не мають грошей на лікування. Якщо ми зараз розпустимо цей заклад, то через рік-два буде епідемія туберкульозу в усій Україні, – каже Тетяна Чобан.

Санаторій діє з 1953 року. Наразі тут працює 180 осіб. Пацієнтів – 150 – від трьох до 18 років. Тут вони проходять лікування, яке триває від 3-х до 6-ти місяців, залежно від форми туберкульозу. За рік у санаторії оздоровлюються сотні дітей.

Батьки можуть не знати, що дитина хвора

– До нас поступають діти, яких ми обстежуємо у пульмонологічному відділенні. Після дообстеження дітей направляють у фізіатричне відділення. Іноді й самі батьки не знають, що дитина хвора на туберкульоз. У нас створені всі умови для цих діток: є школа, харчування, лікування. Тим паче, що може бути сім’я, в якій і мама, і дитина хворі на туберкульоз. Тому дитині після лікування, не можна приходити назад туди, де перебуває хвора мати. Бо вона знову піддається ризику зараження, – пояснює пані Тетяна.

Вона додає, що таких закладів є по одному в кожній області, окрім Тернопільщини. Там його давно закрили, але наразі склалася важка ситуація, бо є діти з 3-х до 6-ти років, які вже мають важку форму туберкульозу.

Тому Тетяна Чобан наголошує на важливості таких закладів.

Вона додає, що є особи, яким вигідно, аби санаторій закрили. Адже біля нього є багатоповерхівки, які збудовані впритул до огорожі закладу. Подейкують, що власник хоче продовжити будівництво, відповідно потрібна земельна ділянка.

У департаменті охорони здоров’я ОДА створили робочу групу, яка має вирішити подальшу долю дитячого протитуберкульозного санаторію.

– Фахівці працюють над вирішенням долі санаторію. Це стосується не лише протитуберкульозного санаторію "Садгора", а й санаторію в селищі Красноїльськ. Фінансування припинеться, бо заклади дуже затратні. В інших областях взагалі ліквідовують такі заклади. Ми пропонували різним організаціям взяти цей санаторій у своє підпорядкування. Поки що ніхто не відгукнувся на ці пропозиції. Ми також розглядаємо план, за яким можна зробити з санаторія реабілітаційний центр. Наразі нічого не можу відповісти, поки працює робоча група, – сказав начальник управління фінансової політики, звітності та правового забезпечення департаменту охорони здоров’я ОДА Іван Тріска.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-12-2019, 19:15
Коментарів 0 Переглядів 6 118


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.