Працівники обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Садгора" б’ють на сполох через можливе закриття закладу внаслідок припинення фінансування.
Про це йдеться у публікації газети "Молодий буковинець".
– Проблема в тому, що у бюджеті з квітня 2020-го року, таких закладів, як наш по всій Україні немає. Не прописані наші послуги і в Національній службі здоров’я України. Тому представники таких закладів з усіх областей України зібралися, аби донести керівництву держави, що цього не варто робити, бо хворих на туберкульоз не стає менше, а тому заклади мають функціонувати, – розповідає працівниця обласного дитячого протитуберкульозного санаторію "Садгора" Тетяна Чобан.
Звернулися до президента, депутатів, міністраЖінка каже, що разом із представниками інших закладів, які опинилися на межі закриття, зверталися до президента, міністра охорони здоров’я, Кабінету міністрів, до Верховної Ради.
– Ми питали, що буде з нами після того, як заклади залишаться без фінансування. Відповіді нам не надають, бо, напевно, самі не знають, що робити. Ми підняли профспілки, зараз будемо їхати на зустріч до Києва, аби планувати разом, що можна зробити, – продовжує пані Тетяна.
Вона наголошує, що в санаторії перебувають діти з соціально незахищених сімей, які лікуються і оздоровлюються безкоштовно. Якщо держфінансування припинять, то більшість батьків змоги оплачувати лікування.
– Батьки цих дітей не мають грошей на лікування. Якщо ми зараз розпустимо цей заклад, то через рік-два буде епідемія туберкульозу в усій Україні, – каже Тетяна Чобан.
Санаторій діє з 1953 року. Наразі тут працює 180 осіб. Пацієнтів – 150 – від трьох до 18 років. Тут вони проходять лікування, яке триває від 3-х до 6-ти місяців, залежно від форми туберкульозу. За рік у санаторії оздоровлюються сотні дітей.
Батьки можуть не знати, що дитина хвора– До нас поступають діти, яких ми обстежуємо у пульмонологічному відділенні. Після дообстеження дітей направляють у фізіатричне відділення. Іноді й самі батьки не знають, що дитина хвора на туберкульоз. У нас створені всі умови для цих діток: є школа, харчування, лікування. Тим паче, що може бути сім’я, в якій і мама, і дитина хворі на туберкульоз. Тому дитині після лікування, не можна приходити назад туди, де перебуває хвора мати. Бо вона знову піддається ризику зараження, – пояснює пані Тетяна.
Вона додає, що таких закладів є по одному в кожній області, окрім Тернопільщини. Там його давно закрили, але наразі склалася важка ситуація, бо є діти з 3-х до 6-ти років, які вже мають важку форму туберкульозу.
Тому Тетяна Чобан наголошує на важливості таких закладів.
Вона додає, що є особи, яким вигідно, аби санаторій закрили. Адже біля нього є багатоповерхівки, які збудовані впритул до огорожі закладу. Подейкують, що власник хоче продовжити будівництво, відповідно потрібна земельна ділянка.
У департаменті охорони здоров’я ОДА створили робочу групу, яка має вирішити подальшу долю дитячого протитуберкульозного санаторію.
– Фахівці працюють над вирішенням долі санаторію. Це стосується не лише протитуберкульозного санаторію "Садгора", а й санаторію в селищі Красноїльськ. Фінансування припинеться, бо заклади дуже затратні. В інших областях взагалі ліквідовують такі заклади. Ми пропонували різним організаціям взяти цей санаторій у своє підпорядкування. Поки що ніхто не відгукнувся на ці пропозиції. Ми також розглядаємо план, за яким можна зробити з санаторія реабілітаційний центр. Наразі нічого не можу відповісти, поки працює робоча група, – сказав начальник управління фінансової політики, звітності та правового забезпечення департаменту охорони здоров’я ОДА Іван Тріска.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-12-2019, 19:15
0
6 118