Гривню посилив продаж облігацій внутрішньої державної позики. Але зараз для економіки України критична ситуація.
Про це molbuk.ua розповів кандидат економічних наук, доцент кафедри економічної теорії і менеджементу ЧНУ Богдан Сторощук.
"Гривня зміцнюється через те, що в Україну приходить багато доларів від іноземних покупців облігацій внутрішньої державної позики. Тому пропозиція долара росте, він слабне, гривня зміцнюється. Облігації продають для того, щоби закрити дефіцит бюджету. Їх пропонують придбати під 15-16%. Для резидентів розвинутих країн більше 10 відсотків це непогано, а 15-16% на кілька місяців – це суперприбуток з мінімальним ризиком, бо купують цінні державні папери. Та біда, що фактично розкручується фінансова піраміда. І рано чи пізно це все "обвалиться". І коли так станеться, мало не буде нікому”, - вважає Богдан Сторощук.
Економіст вважає, що від зниження долара пересічні українці нічого не виграли.
“Ціни на товари не знизилися. Вони і не могли впасти, бо коли ціни зростали, за ними зросла і зарплата. Тому логічно, що якби знижувалися ціни, то мала би знизитися і зарплата. Наразі єдині, хто виграє – це імпортери, бо їхні товари дешевшають, їх більше купують”, - продовжує Богдан Сторощук.
Падіння долара до позначки майже 23 гривні — це погана ситуація для національної економіки.
“Чому погано, що долар падає, бо це суттєво погіршує конкурентну спроможність наших товарів за кордоном. Це суттєво зменшує виручку експортерів, а, відповідно, і надходження до бюджету. Боюся прогнозувати, до якої позначки може знизитися долар. Торік прогнозував 25 гривень за долар і запевняв, що це вже небажано, бо негативно вплине на експорт і шкідливо для національної економіки. А тут маємо менше 24 гривень”, - каже Богдан Сторощук.
Водночас деякі з економічних експертів озвучують цифру, що долар може дійти і до 22 гривень.
16-12-2019, 15:36
0
2 974