За місяць у Чернівецькій області виявлено 59 мігрантів. З 8 жовтня по 19 листопада на території Чернівецької області проходили операція “Мігрант”.
Про її результати на брифінгу розповіли представники Державної прикордонної служби, Нацполіції, Державної міграційної служби.
“За результатами проведених заходів на території області прийнято 52 рішення примусового повернення. Заборонено в’їзд до України 21 особі. Переважно незаконним мігрантами є чоловіки. Але минулого року було затримано навіть двоє жінок з дітьми. Це були громадяни Молдови і Російської Федерації”, - розповів виконувач обов’язків ДСНС у Чернівецькій області Віктор Пислар.
Прикордонники зазначають, що нелегальні мігранти використовують Буковину як транзитну територію, щоби потрапити до Європейського Союзу. Затримують їх переважно при собі незаконного перетину українсько-румунського кордону.
“Найчастіше мігранти намагаються незаконно перетнути кордони у районі відділу прикордонної служби Красноїльськ, Фольків, Герца”, - каже начальник групи Чернівецького прикордонного загону, майор Вадим Скиба.
За словами прикордонників, щоби потрапити у Євросоюз нелагельним мігрантам це обходиться у круглу суму — орієнтовно 8-10 тисяч доларів.
“Нелегальні мігранти незаконно прибувають з території Російської федерації в Одесу чи Київ. Організатори переправлення вилучають у мігрантів документи або вони самі їх знищують, щоби неможливо було їх ідентифікувати.
Вже тут на Буковині їх на приватному транспорті підвозять до кордону або за 2-3 кілометри до кордону, вказують кордон руху за допомогою карти або мобільного інтернету. І вони самостійно намагаються незаконно перетнути кордон. Декого затримують на українській стороні, декого — вже на румунській”, - каже Вадим Скиба.
На Буковині найчастіше виявляють мігрантів з Бангладешу.
“Найбільше у нас мігрантів з Бангладешу. І проблема у тому, що в Україні немає консульського представницвта Бангладешу, а лише у Польщі. А це дуже ускладнює процес ідентифікації людей. Також є громадяни з Пакистану, Індії, з таких афроиканських країн, як Коморських острів, Кот-д’Івуару, Сьєрра-Леоне та азіатської країни М’янма”, - продовжує Вадим Сикба.
За інформацією Державного міграційної служби у Чернівецькій області, наразі у пункті тимчасового тримання перебувають вісім нелегальні мігрантів з Бангладешу, які категорично відмовляються їхати додому.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-11-2019, 19:34
0
1 123