На Буковині найчастіше виявляють мігрантів з Бангладешу
За місяць у Чернівецькій області виявлено 59 мігрантів. З 8 жовтня по 19 листопада на території Чернівецької області проходили операція “Мігрант”.
Про її результати на брифінгу розповіли представники Державної прикордонної служби, Нацполіції, Державної міграційної служби.
{reklama}
“За результатами проведених заходів на території області прийнято 52 рішення примусового повернення. Заборонено в’їзд до України 21 особі. Переважно незаконним мігрантами є чоловіки. Але минулого року було затримано навіть двоє жінок з дітьми. Це були громадяни Молдови і Російської Федерації”, - розповів виконувач обов’язків ДСНС у Чернівецькій області Віктор Пислар.
Прикордонники зазначають, що нелегальні мігранти використовують Буковину як транзитну територію, щоби потрапити до Європейського Союзу. Затримують їх переважно при собі незаконного перетину українсько-румунського кордону.
“Найчастіше мігранти намагаються незаконно перетнути кордони у районі відділу прикордонної служби Красноїльськ, Фольків, Герца”, - каже начальник групи Чернівецького прикордонного загону, майор Вадим Скиба.
За словами прикордонників, щоби потрапити у Євросоюз нелагельним мігрантам це обходиться у круглу суму — орієнтовно 8-10 тисяч доларів.
“Нелегальні мігранти незаконно прибувають з території Російської федерації в Одесу чи Київ. Організатори переправлення вилучають у мігрантів документи або вони самі їх знищують, щоби неможливо було їх ідентифікувати.
Вже тут на Буковині їх на приватному транспорті підвозять до кордону або за 2-3 кілометри до кордону, вказують кордон руху за допомогою карти або мобільного інтернету. І вони самостійно намагаються незаконно перетнути кордон. Декого затримують на українській стороні, декого — вже на румунській”, - каже Вадим Скиба.
На Буковині найчастіше виявляють мігрантів з Бангладешу.
“Найбільше у нас мігрантів з Бангладешу. І проблема у тому, що в Україні немає консульського представницвта Бангладешу, а лише у Польщі. А це дуже ускладнює процес ідентифікації людей. Також є громадяни з Пакистану, Індії, з таких афроиканських країн, як Коморських острів, Кот-д’Івуару, Сьєрра-Леоне та азіатської країни М’янма”, - продовжує Вадим Сикба.
За інформацією Державного міграційної служби у Чернівецькій області, наразі у пункті тимчасового тримання перебувають вісім нелегальні мігрантів з Бангладешу, які категорично відмовляються їхати додому.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Повернутися назад