Завдяки собакам прикордонники виявляють і затримують порушників.
У 70% зі ста саме за допомогою собак вдається натрапити на слід зловмисників і в подальшому їх затримати.
"Для прикордонної служби собаки відіграють дуже важливу роль в охороні державного кордону. Ми використовуємо розшукових собак для переслідування по запаховому сліду, також є собаки, які виявляють наркотичні речовини та є спеціальні собаки для пошуку вибухових речовин", - розповідає в.о. начальника кінологічної служби Чернівецького прикордонного загону лейтенант Віталій Гіжовський.
Собаці Віталія рік. І вона вже навчена виконувати різні команди, у тому числі і затримувати злочинців.
Підготовка собак триває 4-6 місяців"Загалом у Чернівецькій прикордонній службі є 100 собак. Це, переважно німецькі вівчарки для розшукової служби. Для спецслужби використовують кокер-спанієлів, тер’єрів, ротвейлер, дуже рідко добермани. Наразі у нас є лише один доберман, який використовується для пошуку наркотичних речовин", - розповів Віталій Гіжовський.
Підготовка собак триває 4-6 місяців. Але не кожна собака може стати службовою.
"Є чотири типи внутрішньо-нервової діяльності собак: сангвінік, меланхолік, флегматик і холерик. Ми, переважно. використовуємо собак холериків і сангвініків. Холерик більше підходить для розшукової служби, він жвавий. А сангвініки врівноважені, тому їх використовуємо для спецпідрозділів, де собаки оглядають багаж, людей, тому мають бути менш агресивними", - пояснює Віталій Гіжовський.
Собаки служать до десяти років. Далі їх списують і передають особам, за яким і був закріплений чотирилапий.
Собака Єма працює у прикордонній службі вже 6 років. Вона допомагає виявляти наркотичні речовини.
"Має дуже хороші пошукові якості""Це кокі-спанієль – полювальна порода. У неї дуже хороші пошукові якості, тому і використовуємо її саме для такої роботи. Кожна собака закріплена за конкретною особою, яка і несе за тварину відповідальність: тренує, готує, працює з нею. Ема зі мною працює на міжнародному пункті пропуску "Порубне". Декілька місяців тому саме за допомогою собаки була виявлена велика партія цигарок", - розповідає інструктор кінологічної служби Василь Мельничук.
Василь віджартовується, що характер собаки хороший, такий, як і в хазяїна.
Собаки є хорошими помічниками в пошуку вибухових пристроїв.
"Кінолог з вибухотехніком працюють у групі. Вибухотехнік робить свою роботу зі знешкодження. Собака допомагає у пошуку вибухових речовин у закритих приміщеннях. В основному у нас анонімні повідомлення про замінування не підтверджувалися. Але в нас є і інші виклики, де вилучаються боєприпаси з незаконного обігу. Тому собака допомагає виявити наявність інших вибухових речовин. Собаку тренують на виявлення запаху основних вибухових речовин. Якщо собака такі речовини виявляє – вона сідає в тому місці, де відчула запах", - пояснює начальник вибухо-технічного відділу Головного управління нацполіції у Чернівецькій області Андрій Гаврих.
Під час 5-ї міжвідомчої конференції з розвитку службової кінології, яка відбулася у Чернівцях, фахівці обмінювалися досвідом, визначали ефективні методи підготовки спеціалістів і службових собак та напрями подальшого розвитку кінологічної служби.
"На цій конференції висвічують всі проблемні питання, які виникають у процесі роботи кінологічних підрозділів. Останніх три роки кінологічна служба дуже сильно розвивалася, що підтверджується якістю роботи. Серед проблемних питань фінансування і виховання собак", - розповідає керівник кінологічного центру "Ягуар" м. Київ Вадим Платонов.
Також під час конференції представили оновлений кінологічний центр ГУНП у Чернівецькій області. На відновлення кінологічного центру пішло більше 3 млн. грн за сприяння НПУ та МВС.
Під час показових виступів працівники різних силових структур демонстрували, як собака допомагає в їхній роботі. Зокрема у виявленні вибухових речовин.
Також демонстрували, як собаки допомагають поліцейським під час затримання порушника, який намагається втекти.
На конференції вперше в Україні обговорили участь кінологів у деокупації Донбасу. А також продемонстрували, як це буде виглядати на практиці.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
15-11-2019, 17:55
0
2 708