У Чернівцях на Центральній площі група осіб поблизу імпровізованого намету роздає усім бажаючим "паспорти Австро-Греції".
Як повідомили кореспонденту molbuk.ua організатори акції, для того, щоб отримати "документ", необхідно спочатку вивчити історію Австро-Греції, а пізніше – здати екзамен.
У пам’ятці Австро-Грека, яку організатори акції роздають перехожим чернівчанам, вказано, що всі громадяни Австро-Греції повинні знати три канонічні кольори Австро-Греції, що об’єднані в прапорі імперії – Рожевий Онуфрій класичний, Tiffany Austro-Greek та Oros Austrogrecus. Окрім того, до "обов’язків" громадянина Австро-Греції належить знати символіку герба: сліди взуття мера Чернівців на японському прапорі, пам’ятати про головні святині Австро-Грецької імперії – Храм Рожевого Онуфрія, Золоту табличку на залізничному вокзалі в Чернівцях, Австро-Грецький олімп – гору Цецин, Діамантового пса, Оргазмотрон та Арку Тріумфу Австро-Греції.
"Це – паспортизація Австро-Греції. Австро-Греція як феномен почалася із містичної появи золотої таблички на будівлі чернівецького залізничного вокзалу у 2016 році", – повідомив кореспонденту molbuk.ua автор виставки "Паспортизація Австро-Греції", художник Тарас Полатайко.
"Поява цієї таблички є епохальною: від неї йде відлік відродження австро-грецького духу в новітній історії. Тому ми вирішили запропонувати – хто бажає, може стати громадянином Австро-Греції, отримавши паспорт, вивчивши історію та склавши екзамен", – додав митець.
Як відомо, "австро-грецький стиль" – це іронічний стиль, який став зразком несмаку й символом матеріального та духовного знищення старих Чернівців, вигаданий чернівецьким художником Тарасом Полатайком.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.