Перший парк у Чернівцях було закладено в 1830-их роках.
Про це писав історик Ігор Чеховський у книзі "Прогулянка Чернівцями і Буковиною".
– Він був розроблений у стилі віденських парків інженером Адольфом Маріном та архітектором Андреасом Микуличем. Українці назвали парк Народним садом. Ця назва виникла від німецького слова Volksgarden. У міжвоєнний період він називався Gardina Publica (переклад старої назви румунською). У радянські часи парк отримав статус Центрального парку культури та відпочинку і був названий в честь Михайла Калініна (зараз імені Тараса Шевченка)".
Територію парку засадили рідкісними породами дерев. Були серед них й іменні. Приміром, у квітні 1875 року на честь срібного весілля подружжя монархів у парку посадили "цісарський дуб".
Відповідно до європейської моди, у Народному саду збудували гарні будиночки. Особливою красою відрізнявся курсалон із чотирма колонами. В австрійський період Народний сад прикрашали пам’ятники, які можна побачити на старих листівках. До ювілею Франца Йосифа встановили монумент монарха у повний зріст у військовому мундирі та плащі.
Затишний парк став улюбленим місцем відпочинку чернівчан. Сюди навідувався навіть кронпринц Рудольф під час свого візиту до Чернівців 8 липня 1887 року. На майданчику зібралися 300 танцювальних пар у народному одязі. Вони прибули із сусідніх сіл і влаштували нащадку престолу фольклорне свято. Потім Рудольф підійшов до "цісарського дуба", щоби вшанувати своїх батьків.
У середині ХХ століття на місці нинішнього Літнього театру була ковзанка, де відбувалися бали-маскаради. Їх влаштовували чернівецькі німці, які одягали костюми та маски.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-10-2019, 08:49
0
2 260