RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля

Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля

В Україні протягом останніх 20-ти років зафіксували щонайменше три випадки народження сіамських близнюків.

Як повідомляє molbuk.ua, перший випадок народження сіамських близнюків стався у 2002 році. Тоді в Кропивницькому (Кіровограді) народилися дві дівчинки зі зрослими грудними клітками. Вони померли через два тижні.



Другий такий випадок був зафіксований у Краматорську. Зрощені грудними клітками дівчатка з’явилися на світ шляхом кесаревого розтину в 41-річної краматорчанки, жительки села Комишуваха.

Сіамських близнюків перевезли в Донецьку обласну дитячу клінічну лікарню у відділення інтенсивної терапії новонароджених, де діти були оглянуті консиліумом фахівців. У кожного немовляти було окремо по дві руки і по дві ноги, голови, окремі кишечники, нирки, але - спільна печінка на двох.

Коли стан дітей почав різко погіршуватися, їх перевели в дитячу кардіохірургію Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. Гусака.

"Планувалася кардіохірургічна операція. У дівчаток численні вади сердець. Але, на жаль, вранці діти померли. Враховуючи поєднані патології, які у них були, це закономірний результат. Але їх дуже шкода", - розповіла завідуюча відділенням неонатології Донецької обласної дитячої клінічної лікарні Тетяна Іващенко.

Мама близнят так і не встигла відвідати своїх дітей.

За словами породіллі, ця вагітність була у неї третьою.

"Я хотіла цю дівчинку, а вийшли відразу двоє. Але це мене не дивує, я і сама з близнят", - розповіла жінка журналістам.

За її словами, у неї на момент пологів уже були 19-річний син і 15-річна донька, з їх здоров'ям все гаразд.

Медики повідомили, що жінка не ставала на облік в жіночій консультації і не спостерігалася у лікарів. Та пояснює, що стати на облік їй заважали життєві обставини.

"Спочатку зима замела дороги і з нашого селища не курсували автобуси. Потім у мене просто не було грошей", - зазначила вона.

Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля


А третій випадок народження сіамських близнюків зафіксували у ніч на 28 вересня 2019 року в Чернівцях. Так, у пологовий будинок №2, що на вулиці Рівненській, потрапила породілля – жителька Буковина.

"Сіамські близнюки були діагностовані внутрішньоутробно. Разом з тим, жінка за власними переконаннями свого часу відмовилась від переривання вагітності", – повідомив головний лікар пологового будинку Альберт Куріцин, додавши, що у жінки ці пологи були першими.

Медик додав, що породілля готувалася до пологів у Києві.

"Однак у зв’язку з тим, що пологи розпочались передчасно – в 33 тижні – пологи довелося приймати у нашому пологовому будинку", – сказав головлікар.

Чому народжуються сіамські близнюки?

Сіамськими називають однояйцевих близнюків, яким не вдалося повністю розділитися, коли проходив ембріональний період розвитку. У них обов'язково загальна якась частина тіла або декілька внутрішніх органів.

За звичайних обставин час ділення заплідненої яйцеклітини – через шість днів після того, як відбулося зачаття. У випадку з сіамськими близнюками терміни переносяться в півтора рази. До того часу клітини вже сформувалися, так що повністю розділити дітей в утробі стає не можливо. Народжуються такі діти приблизно 1 раз на 200 тисяч. Значна частина з них помирають незабаром після народження або вже з'являються на світ не живими.

За інформацією медиків, найбільше серед сіамських близнюків - дівчаток. З якої причини відбувається дана мутація? Єдиної думки немає, проводити дослідження, ясна річ, украй складно. Деякі вчені вважають, що вся справа в генетичній збої, інші заявляють, що впливає навколишнє середовище, треті звинувачують ряд токсичних факторів, четверті рекомендують уважніше ставитися до ліків – можливо, зустрічається настільки дивна побічна дія для конкретної персони. Є й такі, які бачать біду в психології – стан нервової системи здатний видати такий оригінальний "код" і для того, як веде себе яйцеклітина.

Перші роз’єднані сіамські близнюки: коли це було

В Балтіморі (США) вперше хірургічним шляхом розділили сіамських близнюків з Німеччини. Це сталося 6 вересня 1987 року. Тоді семимісячним хлопчикам подарували нове життя.

Доктор Бенджамін Соломон Карсон, очоливши групу з 70 хірургів, зробив справжнє диво. Операція тривала майже добу. До того моменту історія не знала подібних випадків, коли б зрощені двійнята могли по-новому поглянути на світ. Однак Бенджамін довів, що сіамські близнюки не приречені.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, в Європі появою на світ сіамських близнюків закінчуються одні пологи з 80 тисяч. У світі - одні пологи з 60 тисяч.

Найчастіше народжуються дівчатка. Майже половина немовлят народжуються мертвими. Близько 70% таких близнюків помирають протягом перших місяців життя.

В середньому після операцій з розділення виживає лише кожна четверта дитина.

Сіамські близнючки, в яких у житті все склалося добре

Розділені сіамські близнючки з Лондона Зайнаб і Джаннат Рахман цього року відзначили своє 16-річчя. Вони народилися зрощеними в області грудей і мали одну печінку на двох.

Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля


Про те, що немовлята розвиваються неправильно, їх мати Ніпе дізналася на одному з УЗД під час вагітності. Лікарі переконували її зробити аборт, оцінюючи ймовірність виживання дівчаток в 1 на 1 000 000.

Незважаючи на песимістичні прогнози, жінка виносила близнючок і народила їх в 2002 році в одній з лондонських клінік. Разом з чоловіком Лютером погодилася на операцію з розділення, коли дітям виповнилося 6 тижнів.

Після розділення дівчаток Зайнаб, відчуваючи відсутність сестри поруч з нею, стала неспокійною, відмовлялася від їжі і сну. Щоб заспокоїти дитину, медсестра поклала біля неї дзеркало.

"Все, що ми пережили, тепер здається далеким кошмаром. Коли я дивилася на них, зрощених грудками, я й уявити собі не могла, що мені пощастить бачити, як вони ростуть. Але мої дочки впоралися, незважаючи на жахливі прогнози медиків", - розповіла Ніпе Рахман, мати дівчаток.

Нині дівчатка на відмінно вчаться в Лондоні. Зайнаб планує вступити у Кембридж для отримання професії педіатра, а Джаннат - в Оксфорд на адвоката.

Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Микола Кобилюк
28-09-2019, 20:31
Коментарів 0 Переглядів 51 892


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.