Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля

Новини Чернівців / новини
54 010
0
Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля

В Україні протягом останніх 20-ти років зафіксували щонайменше три випадки народження сіамських близнюків.

Як повідомляє molbuk.ua, перший випадок народження сіамських близнюків стався у 2002 році. Тоді в Кропивницькому (Кіровограді) народилися дві дівчинки зі зрослими грудними клітками. Вони померли через два тижні.



Другий такий випадок був зафіксований у Краматорську. Зрощені грудними клітками дівчатка з’явилися на світ шляхом кесаревого розтину в 41-річної краматорчанки, жительки села Комишуваха.

Сіамських близнюків перевезли в Донецьку обласну дитячу клінічну лікарню у відділення інтенсивної терапії новонароджених, де діти були оглянуті консиліумом фахівців. У кожного немовляти було окремо по дві руки і по дві ноги, голови, окремі кишечники, нирки, але - спільна печінка на двох.

Коли стан дітей почав різко погіршуватися, їх перевели в дитячу кардіохірургію Інституту невідкладної і відновної хірургії ім. Гусака.

"Планувалася кардіохірургічна операція. У дівчаток численні вади сердець. Але, на жаль, вранці діти померли. Враховуючи поєднані патології, які у них були, це закономірний результат. Але їх дуже шкода", - розповіла завідуюча відділенням неонатології Донецької обласної дитячої клінічної лікарні Тетяна Іващенко.

Мама близнят так і не встигла відвідати своїх дітей.

За словами породіллі, ця вагітність була у неї третьою.

"Я хотіла цю дівчинку, а вийшли відразу двоє. Але це мене не дивує, я і сама з близнят", - розповіла жінка журналістам.

За її словами, у неї на момент пологів уже були 19-річний син і 15-річна донька, з їх здоров'ям все гаразд.

Медики повідомили, що жінка не ставала на облік в жіночій консультації і не спостерігалася у лікарів. Та пояснює, що стати на облік їй заважали життєві обставини.

"Спочатку зима замела дороги і з нашого селища не курсували автобуси. Потім у мене просто не було грошей", - зазначила вона.

Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля


А третій випадок народження сіамських близнюків зафіксували у ніч на 28 вересня 2019 року в Чернівцях. Так, у пологовий будинок №2, що на вулиці Рівненській, потрапила породілля – жителька Буковина.

"Сіамські близнюки були діагностовані внутрішньоутробно. Разом з тим, жінка за власними переконаннями свого часу відмовилась від переривання вагітності", – повідомив головний лікар пологового будинку Альберт Куріцин, додавши, що у жінки ці пологи були першими.

Медик додав, що породілля готувалася до пологів у Києві.

"Однак у зв’язку з тим, що пологи розпочались передчасно – в 33 тижні – пологи довелося приймати у нашому пологовому будинку", – сказав головлікар.

Чому народжуються сіамські близнюки?

Сіамськими називають однояйцевих близнюків, яким не вдалося повністю розділитися, коли проходив ембріональний період розвитку. У них обов'язково загальна якась частина тіла або декілька внутрішніх органів.

За звичайних обставин час ділення заплідненої яйцеклітини – через шість днів після того, як відбулося зачаття. У випадку з сіамськими близнюками терміни переносяться в півтора рази. До того часу клітини вже сформувалися, так що повністю розділити дітей в утробі стає не можливо. Народжуються такі діти приблизно 1 раз на 200 тисяч. Значна частина з них помирають незабаром після народження або вже з'являються на світ не живими.

За інформацією медиків, найбільше серед сіамських близнюків - дівчаток. З якої причини відбувається дана мутація? Єдиної думки немає, проводити дослідження, ясна річ, украй складно. Деякі вчені вважають, що вся справа в генетичній збої, інші заявляють, що впливає навколишнє середовище, треті звинувачують ряд токсичних факторів, четверті рекомендують уважніше ставитися до ліків – можливо, зустрічається настільки дивна побічна дія для конкретної персони. Є й такі, які бачать біду в психології – стан нервової системи здатний видати такий оригінальний "код" і для того, як веде себе яйцеклітина.

Перші роз’єднані сіамські близнюки: коли це було

В Балтіморі (США) вперше хірургічним шляхом розділили сіамських близнюків з Німеччини. Це сталося 6 вересня 1987 року. Тоді семимісячним хлопчикам подарували нове життя.

Доктор Бенджамін Соломон Карсон, очоливши групу з 70 хірургів, зробив справжнє диво. Операція тривала майже добу. До того моменту історія не знала подібних випадків, коли б зрощені двійнята могли по-новому поглянути на світ. Однак Бенджамін довів, що сіамські близнюки не приречені.

За статистикою Всесвітньої організації охорони здоров'я, в Європі появою на світ сіамських близнюків закінчуються одні пологи з 80 тисяч. У світі - одні пологи з 60 тисяч.

Найчастіше народжуються дівчатка. Майже половина немовлят народжуються мертвими. Близько 70% таких близнюків помирають протягом перших місяців життя.

В середньому після операцій з розділення виживає лише кожна четверта дитина.

Сіамські близнючки, в яких у житті все склалося добре

Розділені сіамські близнючки з Лондона Зайнаб і Джаннат Рахман цього року відзначили своє 16-річчя. Вони народилися зрощеними в області грудей і мали одну печінку на двох.

Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля


Про те, що немовлята розвиваються неправильно, їх мати Ніпе дізналася на одному з УЗД під час вагітності. Лікарі переконували її зробити аборт, оцінюючи ймовірність виживання дівчаток в 1 на 1 000 000.

Незважаючи на песимістичні прогнози, жінка виносила близнючок і народила їх в 2002 році в одній з лондонських клінік. Разом з чоловіком Лютером погодилася на операцію з розділення, коли дітям виповнилося 6 тижнів.

Після розділення дівчаток Зайнаб, відчуваючи відсутність сестри поруч з нею, стала неспокійною, відмовлялася від їжі і сну. Щоб заспокоїти дитину, медсестра поклала біля неї дзеркало.

"Все, що ми пережили, тепер здається далеким кошмаром. Коли я дивилася на них, зрощених грудками, я й уявити собі не могла, що мені пощастить бачити, як вони ростуть. Але мої дочки впоралися, незважаючи на жахливі прогнози медиків", - розповіла Ніпе Рахман, мати дівчаток.

Нині дівчатка на відмінно вчаться в Лондоні. Зайнаб планує вступити у Кембридж для отримання професії педіатра, а Джаннат - в Оксфорд на адвоката.

Сіамські близнюки в Україні: де народжувались, і яка їхня доля


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Шановний відвідувач, Ви зайшли на сайт як незареєстрований користувач. Ми рекомендуємо Вам зареєструватись або зайти на сайт під своїм ім'ям.

0 коментарів

Ваше ім’я: *
Ваш e-mail: *
Код: Натисніть на зображення, щоб оновити код, якщо він нерозбірливий
Введіть код:

Новини Дня

10:38
Жив театром: сьогодні - 90 років з дня народження Анатолія Литвинчука
10:19
Горіли житлові будинки: на Буковині за минулу добу рятувальники ліквідували 12 пожеж
09:59
В Україні стрімко дорожчає один із молочних продуктів
09:38
Команда Трампа впевнена, що зможе закінчити війну наступного тижня
09:17
Субсидія на оренду житла 2025. Куди звернутися за призначенням та які документи потрібні
08:55
Більшість забуває: чому потрібно замочувати рис перед приготуванням
08:37
За минулу добу на фронті - 112 боєзіткнень. ЗСУ знищили ще 1180 окупантів
08:19
Нічна атака росіян: у низці областей України оголошували повітряну тривогу через загрозу ударних БПЛА
08:00
Яке свято 23 лютого в Україні та світі: заборони, традиції, народні прикмети
07:45
Діти створюють пристрої для військових та смертельна ДТП на Руській: головні новини 22 лютого
07:30
Планові знеструмлення: де на Буковині 23 лютого не буде світла
07:00
Погода на Буковині 23 лютого
02:00
Як повернути до життя зів'ялі троянди - оживляємо квіти в домашніх умовах
01:45
Навіть фільтр не потрібний: ось як легко очистити воду з-під крана
01:30
Що відбувається з тілом, якщо їсти м’ясо щодня, і скільки його можна вживати
01:15
Лікарі порадили людям за 65 не їсти ці продукти
01:00
Щоб покращити смак. Сім причин, чому ваша кава гірка — і як її правильно заварити
00:45
Що приклеїти на підошву – лайфхаки, щоб взуття не ковзало
00:30
Кому не можна пити кефір? Дізнайтесь, чи входите ви в групу ризику
00:15
Є у кожному домі: чотири продукти, які часто їдять довгожителі світу
22 лютого, 2025
23:45
5 знаків Зодіаку, яким навесні загрожує небезпека: будьте обережні, якщо ви у списку
23:15
Не тільки м'ясо: 12 найкращих продуктів із високим вмістом заліза
22:58
Орбан зробив цинічну заяву про "те, що залишиться" від України
22:34
Папа Римський переніс астматичний криз, його стан критичний, - Ватикан
22:10
"Так несподівано": померла багаторічна завідувачка терапевтичного відділення лікарні на Буковині
Більше Новин

Колонка

Читають Коментують

Свіжий номер

Афіша

політика, влада

економіка

здоров'я

культура

спорт

Каталог фірм