У Чернівцях у неділю ввечері завершився 30-й, ювілейний, Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики "Червона рута". Концерт переможців відбувся у Літньому театрі.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Скромно і без зіркових гостей – таким був гала-концерт фестивалю. Загалом, між тими заходами, які анонсувалися організаторами "рути" і тими, які відбулися, була різниця. Зокрема, до Чернівців не приїхав відомий співак Тарас Петриненко, у суботу та неділю не було концертів на Центральній площі, як повідомлялося у програмі.
Гала-концерт переможців був запланований на 17.00, а розпочався о 18.00. Погода не була холодна, і людей прийшло багато. Зал вже зібрався майже повний, а на сцені все ще тривали репетиції і люди не розуміли, чи то вже йде концерт, чи ще ні.
Не обійшлося свято і без парламентарів. Народний депутат України Сергій Рудик вийшов на сцену і привітав конкурсантів, а гурту з м. Сміла вручив сертифікат на придбання музичної апаратури на суму 10 тисяч гривень у магазині "Ремікс".
На завершальному концерті не було ні промов, ні виступів чиновників, ні зіркових гостей. Весь вечір співали лауреати і зі сцени оголошувалися переможці. Найгучніші оплески отримали маленька Анна Мельницька із Полтави, дівчинка була наймолодшою учасницею, та фольклорний гурт "Оксамит" із Луганщини.
Цього року професійне журі не побачило серед учасників "Червоної рути" такого таланту, який би претендував на найвищу нагороду. Тому гран-прі не присудили нікому. У різних музичних номінаціях першу, другу і третю премії отримувало по кілька конкурсантів.
Призові місця розподілилися наступним чином:
Популярна музика.
Перша премія: Карина Волошина (Одеса), Зоряна Бойко (Хмльницький), Анастасія Балог (Мукачево), Катерина Гудим (Київська область). Також присудили чотири других та чотири третіх місць, буковинців немає.
Рок-музика
Перша премія: гурт "Вандор" (Ужгород), гурт "Banderstadt" (Запоріжжя). Друга премія одна – чернівецький гурт "Гудіні", п’ять третіх місць.
Акустична музика.
Перша премія: гурт "Згарда" (Київ), дует "TWOE" (Чернівці),
Софія Жукова (Київська область), Артур Чумаченко (Київ). Також присудили чотири других і чотири третіх місць. Третю премію отримав чернівецький дует "Догма". До складу дуету "TWOE" входять Ігор Андроник та Юлія Штефуник. Цей дует виступає на різних заходах у місті. Пісні пише Ігор. Артисти виконали пісню "Чорне. Біле".
Автентчиний фольклор.
У цьому жанрі було кілька напрямків: інструментальна музика, гуртовий спів, обрядовий фольклор, дуети, тріо, квартети, солісти, фольклорний театр. В останньому напрямку першу премію отримали чернівецькі виконавці: театр "Гердан" та гурт "Коралі". Гурт "Коралі" - це той самий склад, що й в "Гердані", лише без чоловіків.
Також перші премії у жанрі "автентичний фольклор" отримали гурт "Сільська музика" (Рівне), гурт "Родина" (Черкаська область), гурт "Оксамит" (Луганська область), гурт "Весняночка" (Рівне), тріо "Ярина (Рівне).
Сучасна танцювальна музика. Першу премію отримали Inshaya ( Запоріжжя) та Устим Бук (м.Чернівці).
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.