Монетизація пільгЗ 1 жовтня 2019 року в Україні вперше розпочинається монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг.
Відповідно до ухваленого рішення паралельно функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.
Пільги у безготівковій формі призначатимуться усім пільговикам в автоматичному режимі, за прикладом безготівкового надання субсидій через Ощадбанк. Для цього АТ “Ощадбанк” вестиме у відповідних автоматизованих системах обліку банку персоніфікований облік пільговиків та коштів, які надходитимуть на рахунок для виплати пільг, для кожного пільговика індивідуально. Після того “Ощадбанк” здійснюватиме переказ коштів на рахунки управителів, об’єднань, виконавців комунальних послуг на підставі договорів, що укладаються між ними та АТ “Ощадбанк”.
Такий механізм розроблено для забезпечення максимальної зручності тих категорій громадян, які мають право на пільгу і звикли не витрачати сили і час на оплату житлово-комунальних послуг. Йдеться, перш за все, про людей похилого віку, які звикли до усталеного алгоритму дій і не бажають його змінювати.
Пільги у готівковій формі призначатимуться усім бажаючим пільговикам на підставі поданих особисто заяв до органів соціального захисту населення, які формуватимуть щомісяця до 25 числа реєстри пільговиків для виплати пільг у готівковій формі і передаватимуть їх Мінсоцполітики. Після чого Міністерство, опрацювавши отримані реєстри, надсилатиме їх до АТ "Ощадбанк" та переказуватиме зазначеному банку кошти для виплати монетизованих пільг.
Таким чином, кошти надходитимуть на особисті рахунки пільговиків, які зможуть зняти їх з власного рахунку у будь-який час.
Впровадження цих механізмів має на меті поєднати максимальну зручність для громадян зі створенням необхідних умов для розвитку прозорого та конкурентного ринку надання житлово-комунальних послуг.
Осінній призов на військову службуЗгідно з Указом президента України №22/2019, з жовтня по грудень 2019 року визначено термін проведення чергового призову громадян на строкову військову службу.
Указ передбачає призов на строкову військову службу придатних за станом здоров'я до військової служби громадян України чоловічої статі, яким до дня відправлення у військові частини виповнилося 20 років, та старших осіб, які не досягли 27-річного віку і не мають права на звільнення або відстрочку від призову на строкову військову службу.
Потенційні службовці, які отримали повістки належним способом, повинні будуть з'явитися в пункти збору, незважаючи на те, коли вони отримали повістку. При цьому варто пам'ятати про те, що всі повістки, вручені особисто в руки і під підпис, вважаються легальними, навіть ті, які були отримані в непризовний час.
За неявку за повісткою передбачена адміністративна і кримінальна відповідальність. Все залежить від "типу" повістки, по якій була неявка. Адміністративна відповідальність передбачена ст. 210 Кодексу України про адміністративні правопорушення і передбачає штраф у розмірі від 5 до 7 неоподатковуваних мінімумів доходу громадян (від 85 до 119 гривень) при першому правопорушенні. Кримінальна відповідальність передбачена ст. 335 Кримінального кодексу України і передбачає санкцію у вигляді обмеження волі на строк до трьох років.
Податкова змінить номери рахунків для сплати податків1 жовтня 2019 року Державна податкова служба України змінить номери рахунків для сплати податків та зборів у зв'язку із запровадженням міжнародного стандарту номера банківського рахунку (IBAN).
"З 1 жовтня 2019 року змінюються реквізити рахунків для сплати податків і зборів у зв’язку з їх відкриттям відповідно до вимог стандарту IBAN", — повідомили у податковій.
Там зазначають, що нові номери рахунків для сплати податків можна дізнатися на сайтах регіональних відділень податкової служби у рубриці "Бюджетні рахунки".
Додаткові вихідніУ жовтні 2019 року на українців чекають бонусні вихідні, які пов'язані з офіційним державним святом — Днем захисника України. Відомо, що згідно з Кодексом законів про працю, загальна кількість робочих днів наступного місяця становить 22. А от вихідних і святкових буде 9 днів.
Так, 14 жовтня в Україні відзначатимуть одразу три свята: Покрову Пресвятої Богородиці, День захисника України і День українського козацтва. Враховуючи те, що цей день припадає на понеділок, українці відпочиватимуть три дні поспіль – 12, 13 та 14 жовтня.
Грошова реформаІз 1 жовтня монети 1, 2 і 5 копійок перестануть бути платіжним засобом в Україні та будуть виведені з обігу з 1 жовтня 2019 року.
Також з обігу поступово виводитиметься монета номіналом 25 копійок, яка поки залишиться платіжним засобом.
Монети 1, 2, 5, 25 коп можна без обмежень та безкоштовно обміняти на монети та банкноти інших номіналів упродовж наступних трьох років.
Також Національний банк України припинив друк банкнот номіналом 1 гривня і 2 гривні. У міру того, як будуть зношуватися паперові купюри, їх поступово вилучатимуть з обігу і відправлятимуть на утилізацію.
Окрім того, цієї осені мають з'явитися в обігу нові монети номіналом 5 гривень. А 25 жовтня 2019 року Нацбанк планує ввести в обіг банкноти номіналом 1000 гривень.
Штраф за неввімкнені фари автоЗ 1 жовтня на заміських дорогах необхідно вмикати денні ходові вогні або ближнє світло фар. Відповідно до пункту 9.8 Правил дорожнього руху, з 1 жовтня по 1 травня дане положення є обов'язковим для виконання і покликане підвищити безпеку дорожнього руху на затемнених ділянках дороги, як в світлий час доби, так і в темний.
Саме в зазначений період, у зв'язку із скороченням світлового дня і погодними умовами виникає необхідність у підвищенні видимості автомобіля для пішоходів та інших учасників руху.
За ігнорування цієї норми, згідно частини 2 статті 122 Кодексу України про адміністративні правопорушення за "Порушення водіями транспортних засобів правил користування зовнішніми освітлювальними приладами або попереджувальними сигналами при початку руху чи зміні його напрямку, використання цих приладів та їх переобладнання з порушенням вимог відповідних стандартів" передбачено штраф у розмірі 425 гривень.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-09-2019, 10:38
0
5 941