У Чернівцях відбулася акція "В’язні Кремля". На неї приїхав Ільмі Умеров та родичі кримськотатарських полонених.
Про це повідомляє кореспондентка molbuk.ua
Умеров каже, що офіційний Київ нічого не робив для того, аби Крим став проукраїнським. І додає, що В’ячеслав Чорновіл ще у 1992 році говорив про те, що наша країна може втратити Крим.
Додає, що він як чиновник у Криму був такою білою вороною, бо завжди мав проукраїнську позицію. Він займав високі посади, був віце-прем'єром Уряду Криму, заступником Голови Верховної ради АР Крим, а у 2005-2014 був головою Бахчисарайської районної державної адміністрації, зараз він живе у Києві. Саме у Бахчисараї проживає найбільше кримських татар.
- Я народився в Узбекистані, куди був депортований мій народ, і повернувся у Крим, на батьківщину своїх предків у 1988 році, - розповів Ільмі Умеров.
– Я завжди був активістом і займав доволі високі посади. У Криму при українській владі не було проукраїнської влади – від самого початку і до кінця. Це серйозне недопущення України і тому ми маємо анексію Криму. Я єдиний чиновник, який виступив проти референдуму, який організувала Росія. Референдум відбувався під наглядом російських військових. У Криму почалися репресії, закривалися нелояльні ЗМІ. Я не визнав цю анексію і мане було затримано - за публічні призиви, які шкодять цілісності території РФ.
Умерова відправили на примусове психіатричне лікування. Він каже, на території України каральну медицину з 1991 року ніколи не застосовували.
- Я 20 днів провів у закритому відділенні психлікарні, - продовжує Умеров. – З важкими хворими, у жахливих умовах. Мені загрожувало 2 роки реального режиму. Але разом із Ахтемом Чийгозом ми були звільнені. Я не знав, що були домовленості між президентами Росії та Туреччини. А потім у турецьких ЗМІ з’явилася інформація, що нас просто обміняли на двох російських кіллерів, які вбили чеченського журналіста у Стамбулі і сиділи там у тюрмі. Зараз у Криму обшуки і затримання – звичні справи у людей, які не визнають Російську Федерацію. Люди могли просто на кухні висловлювати свою позицію, а потім знаходився свідок і давали по 20 років. 40 мешканців Криму було викрадено.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram