RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів

Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів


Цьогоріч для "першачків" у селі Зруб-Комарівський переобладнали клас із колишнього книгосховища, що знаходилося у будівлі їдальні. Нещодавно Зрубкомарівська школа відсвяткувала 30 років від часу відкриття. Третій рік у школі бракує класів. З одного боку це добре, адже це означає, що народжуваність у селі зростає. Але школа розрахована на 200 учнів, а наразі тут навчається 322.

Кореспондентка molbuk.ua побувала у селі Зруб-Комарівський, аби переконатися, наскільки ситуація критична.



Село приємно дивує гарними новими двоповерховими будинками, охайними подвір’ями і доброзичливими людьми.

Зупиняємося і запитуємо місцеву жительку, де знаходиться школа.

"Бачите ту будівлю за сільрадою із синім дахом? Це – школа", – пояснює жінка.

Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів


Яким же було здивування, коли побачили велику двоповерхову школу з гарним подвір’ям, квітучими клумбами і величезною територією.

Не вчительська – а клас

Всередині не менш гарний хол, з інформаційними стендами на стінах. Праворуч – кабінет директорки. Оскільки вона була на уроці, довелося зачекати. Впродовж цього часу у школі панує тиша, десь чути як вчителька роз’яснює щось дітям, а вчителі, які проходять повз, приязно вітаються.

Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів
Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів


Директорка запрошує до кабінету, ключі від якого весь цей час були у дверях.

– Цю школу у 1989 році побудували за 10 місяців. Ми дуже раді цьому, і під час святкування 30-ліття ми покликали усіх тих, хто допомагав її будувати. Школа розрахована на 200 учнів, наразі у нас навчається 322 дітей. У нас, як такої, учительської нема, бо ми віддаємо їй клас, коли в учнів уроки діляться на групи. Один клас ми орендували у сільраді. Там навчається 3-Б клас. Цього року ми реорганізували книгосховище, де наразі навчається перший клас, – пояснює директорка Ольга НІКІФОРЯК.

Для того, щоб дітям було комфортно навчатися, створені всі умови: є внутрішні санвузли, нові парти та шафи.

– Наступного року прийде 41 учень. Тобто випускається один клас, а приходить – два. Не знаємо, що робити, бо таких приміщень, в яких можна було обладнати клас, у нас вже немає, – розповідає Ольга Нікіфоряк.

Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів


Директорка каже, що через брак приміщень довелося перенести комп’ютерний клас.



– У нас комп’ютерний клас був достатньо великий. Але і його ми переобладнали і зробили там клас. А комп’ютери помістили у кімнаті школяра, завбільшки з мій кабінет (невеликий). Там сім комп’ютерів разом з учителевим, – каже директорка.

3-й клас – у сільській раді

– У сільраді було приміщення пошти, в якому ми обладнали клас. Також там встановили санвузол. Це було три роки тому. Торік ми переобладнали комп’ютерний клас, як вже казала директорка, і помістили перший клас. Цього року у нас знову виникла проблема, і ми розмістили перший клас у приміщенні колишнього книгосховища. Наступного року ця проблема стане ще гострішою, адже ми випускатимемо 26 учнів, натомість у перший клас прийде 41 учень. Тому виникає нагальна потреба добудови нового корпусу школи, – каже заступник директора з освітнього процесу Василь ПАВЛЮК.

Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів
Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів


За 400 метрів від школи є сільський клуб. Виникала думка, що й там могли би обладнати клас. Та з'являється інша проблема, адже дітей треба годувати.

– Дітей потрібно буде привести до їдальні, потім відвести назад. Поки вони будуть йти – втомляться. Це нереально, – каже Василь Павлюк.

У 2011 році у школі відкрили новий спортзал. – Зробили чудовий спортзал з душовими кабінками, роздягальнями. Але знову постає проблема, бо у нас 16 класів. Тому фізичне виховання проводять одночасно у двох класах. Коли тепла пора року, діти мають можливість проводити цей урок на спортивному майданчику, але в зимовий період це неможливо, – каже директорка.

Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів


Десятки нагород і кубків

Директорка запрошує на огляд школи. Проходимо широкими коридорами і зупиняємося, адже побачене вражає. Кілька десятків кубків на полицях біля входу у спортзал. Різні грамоти і нагороди.

Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів
Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів


– Ми неодноразово брали участь у всеукраїнських змаганнях. Зокрема у 2015 році як переможці обласних змагань з легкоатлетичного багатоборства, команда школи брала участь у всеукраїнських змаганнях, що відбувалися в Одеській області. Наша команда посіла почесне третє місце, здавалося б сільська звичайна школа. У 2010 році на дитячих спортивних іграх серед 27 команд у загальнокомандному заліку наша команда посіла 5 місце. А серед сільських колективів, де було 12 областей, ми посіли 1 місце, – з гордістю розповідає Василь Павлюк, який за сумісництвом є учителем фізкультури.

Також у школі є чимало учнів, які брали участь в олімпіадах і приносили школі хороші результати.

Виходимо на заднє подвір’я, де в досить маленькій будівлі знаходиться їдальня і колишнє книгосховище, в якому наразі навчається перший клас.
Дивуємося, наскільки все зроблено гарно і за стандартами нової української школи.

Учні вчаться у сільраді: у школі на Буковині не вистачає класів


Спускаємося до сільради, де навчається третій клас, до якого веде гарна стежечка. Діти в один голос кажуть, що вчитися їм тут подобається.

Директорка каже, що зверталася до районної влади, навіть до обласної. Обіцяли, що проблему вирішать. Коли це буде – поки невідомо.

Голова Сторожинецької ОТГ Микола КАРЛІЙЧУК повідомив нам, що про цю проблему у Зрубкомарівській школі пам’ятає. Ба більше, навіть проєкт майже розроблений на будівництво нового корпусу школи.

– Про цю ситуацію ми знаємо. Наразі розробляємо проєкт нового корпусу школи. Якщо все буде добре, то в наступному році розпочнемо будівництво, – сказав Микола Карлійчук.
15-09-2019, 18:50
Коментарів 0 Переглядів 3 036


У Чернівціобленерго оприлюднили графік на завтра


Хоч і загальна кількість відвідувачів зменшилася порівняно з минулим роком, інтерес іноземців зріс.
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
Замість саміту миру – варіанти капітуляції. Блог Ярослава Волощука
Ви помітили, що останніми днями на єдиному марафоні поменшало розмов про другий та наступні саміти миру?
ВІДЕО Переглянути все відео

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.