28 серпня православні відзначають Успіння Пресвятої Богородиці. У народі свято називають Перша Пречиста.
Згідно з церковним переказом, Діва Марія завершила своє земне життя в Єрусалимі через 15 років після Воскресіння Христового. Попрощатися з Богородицею зібралися всі апостоли. І в цей момент до них зійшов Христос з безліччю ангелів. Богородиця звернулася до Господа з молитвою і радісно передала свою душу в його руки. Саме цей момент зображується на іконах Успіння Пресвятої Богородиці.
Успіння Пресвятої Богородиці – це по-справжньому світле і радісне свято. Треба розуміти, що відхід з життя Богородиці в церкві називають не смepтю, а успінням, оскільки вона не помepла, а мирно заснула і перейшла в Царство Небесне.
У свято віруючі святкують перемогу вічного життя над смepтю. У цей день у всіх православних храмах відбуваються урочисті богослужіння.
Пропонуємо вам дізнатися, що можна робити в цей день, а чого робити не можна.
ТрадиціїУ це свято варто задуматися про свою матір, якій можливо потрібна ваша допомога. Свято Успіння найкраще провести з батьками за святковим і досить ситим столом. Також цей день люди в старовину не працювали, а святкували закінчення жнив. На Успіння було прийнято садити огірки. Оскільки вважалася, що це допоможе “присолювати” до будинку чоловіка.
Напередодні свята останній сніп, зібраний з полів, зберігали в будинку і навіть надягали на нього сарафан. На Успіння Пресвятої Богородиці дівчата читають замовляння на любов і залучення женихів.
У цей день прийнято було святити в церкві хліб нового врожаю. До повернення з церкви ніхто не їсть ані крихти. Всі чекають свяченого шматка хліба. Залишки хліба ретельно загортали і клали під ікону. Цими шматочками потім годували хворих, вірячи в їх цілющу силу. Вважається великим гріхом впустити на підлогу хоча б крихту освяченого хліба, тим більше розтоптати її ногами.
Чого робити не можна?У цей день не слід брати в руки колючі та ріжучі предмети, а також варити їжу. Віруючі ламають хліб руками, так як ножем користуватися не можна.
На Успіння не можна ходити босоніж, вважалося, що таким чином можна зібрати всі хвороби. Роса в цей день – це сльози природи через те, що Богородиця покинула цей світ і не може перебувати з людьми і допомагати їм.
Не можна надягати старе або незручне взуття в цей день – щоб уникнути проблем у житті. Вважається, що якщо натерти ногу в цей день, то людину чекає важке, повне проблем і невдач життя.
У цей день дозволялося працювати людям, які не закінчили якусь розпочату справу чи комусь потрібно було допомогти.
ПрикметиЗі свята Успіння починалося перше (молоде) бабине літо. Тривало до 11 вересня і по ньому визначали, яка погода буде на друге бабине літо (з 14 по 28 вересня).
Якщо перша половина вересня буде сухою і теплою, то після 14 обов’язково зарядять дощі.
Якщо після Успіння прийдуть заморозки, то осінь буде затяжною.
На Успіння дізнавалися погоду на найближчий місяць.
Успіння проводжай, осінь зустрічай.
Якщо на Успіння з’явиться веселка – до затяжної і теплої осені.
До Успіння хлопця не знайдеш – до весни заміж не підеш.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-08-2019, 08:39
0
2 649