У Чернівцях 20 серпня виявили тіло 22-річного юнака, який покінчив життя самогубством.
Як повідомили кореспонденту molbuk.ua, інцидент стався на вулиці Руській у районі Гравітон.
Зокрема, хлопець 1997 року народження наклав на себе руки через повішання. Тіло направили на судово-медичну експертизу.
Що робити, якщо виникли думки про суїцид?У певних випадках суїцидальні думки можуть спричиняти психічні розлади (депресія, невроз нав’язливих станів, психоз). В інших – можуть з’являтися і у психічно здорової людини. Наприклад, якщо вона пережила сильний стрес або перебуває у стані хронічного стресу (психічного та фізичного виснаження). Ідея про самогубство у цьому випадку може означати "вимкнення" страждання, напруження і неприємних емоцій. Тобто людина не хоче вмирати і не планує завдавати собі кривди, але потужна дія стресу наче "підкидає" таку думку, повідомляє психолог Кирило Зіньков.
У будь-якому разі про подібні думки варто поговорити із спеціалістом (психолог, психотерапевт, лікар-психіатр). Він може допомогти зрозуміти суть проблеми і зорієнтувати, як діяти далі. Із практики знаю випадки, коли людина замість спеціалістів зверталася по допомогу до друзів. Спершу вона ніби заспокоювалася, а потім забирала в себе життя. Друзі, родичі, Google, форуми, YouTube – не замінять кваліфікованого спеціаліста.
Що робити, якщо ви помітили схильність до суїциду у близьких?Якщо у близької людини помічені схильності до суїциду, то найкраще, що можна зробити, – допомогти їй отримати кваліфіковану допомогу від спеціалістів.
У процесі спілкування варто:– не панікувати;
– бути відкритими, давати розуміти людині, що вона цінна для вас;
– проявляти підтримку та розуміння;
– не знецінювати особу та її переживань;
– уникати споживання алкоголю та інших психоактивних речовин;
– давати зрозуміти, що з кризового стану/важких переживань є вихід;
– не тиснути, а в турботливій формі пропонувати допомогти особі отримати допомогу.
Що критичніша ситуація, то вужчий перелік можливих варіантів. Якщо стан загострюється, а особа не реагує, то варто звернутися до швидкої допомоги або кризової служби.
Згідно із законодавством України, коли особа перебуває у гострих психотичних станах чи стані алкогольного/наркотичного cп’яніння та несе загрозу собі (або близьким), – це підстава для примусової госпіталізації.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
21-08-2019, 08:57
0
4 651