За результатами ЗНО Чернівецька область посіла одне з останніх місць. Освітяни констатують, що для Буковини це традиційні результати.
Відколи запровадили зовнішнє незалежне оцінювання, буковинські школярі завжди були найнижчими за рівнем знань, пише molbuk.ua.
"У нас за результатами ЗНО немає жодного прориву з початку проведення ЗНО – або Чернівецька область остання, або Закарпатська. З різних предметів Чернівецька область цього року на передостанньому місці, остання – Закарпатська. Але це не стосується іноземних мов. Минулого і цього року випускники показали непогані результати на ЗНО з німецької та англійської мов", – констатує завідувачка відділу моніторингу якості знань навчально-методичного центру Любов Якименко.
Загалом у Чернівецькій області ЗНО складало майже дев’ять тисяч учасників. Українська мова є обов’язковим предметом для здачі ЗНО. І саме українська мова – один із предметів, який найгірше написали на ЗНО у Чернівецькій області. З дев’яти тисяч майже 1778 учасників не склали ЗНО з української мови (тобто не набрали 100 балів), це 20 відсотків. Гірше тільки у Рівненській та Закарпатській областях.
Також у нас один із найнижчих відсоток тих, хто склав ЗНО з української мови на високі бали, – 180-200, таких менше ніж пів тисячі. Переважна більшість учасників склали на 140-160 балів. А ось найкраще українську мову знають у Львівській області та Києві – тут найвищі результати.
Ще один з найгірших предметів за результатами ЗНО – історія України. З майже семи тисяч учасників її не склали 1924 особи. Гірші результати у Закарпатській області, де ЗНО з історії України не написало 30 відсотків учасників.
Із подібними результатами – передостання Чернівецька область, остання – Закарпатська область – склали ЗНО з географії, біології, фізики.
ЗНО з іноземних мов справді склали краще. Зокрема, англійську мову писало 1146 осіб, не склало лише 139. Майже 200 учнів склали ЗНО на 180-200 балів.
Німецьку мову складало 87 учасників. Не подолали поріг майже 20 відсотків, але 25 відсотків набрали 180-200 балів. Французьку мову писали 97 осіб, не подолали поріг – 33 особи.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-08-2019, 14:47
0
4 155