Яскраво-жовтий саморобний кемпер буковинського мандрівника Ігоря Ватрущака можна побачити на Закарпатті й у Виженці, на Буковелі й на Памір-фесті. По зовнішньому вигляді й не скажеш, що у ньому вміщується і спальня, і кухня.
Невеличкий причеп вмістив у собі майже всі зручності: від газової плитки до гарячої води, від телевізора до двоспального ліжка з ортопедичним матрацом, йдеться в публікації видання "МБ".
"Де ти це купив?!", – допитуються друзі в Ігоря Ватрущака і не вірять, що він змайстрував мінідім власноруч. За півтора місяці, вечорами після роботи.
Майстер-експериментатор за фахом зубний технік. Однак він завжди любив гори. І якось натрапив в Інтернеті на відео про те, як створити причеп-кемпер. Такий, щоби заїхати у наймальовничіші ліси й перевали та жити там зі зручностями.
– Отут у мене ліжко, – власник кемпера відчиняє дверцята причепу. – Воно має 1,40 на 2 м, ми із дружиною і сином вільно поміщуємося. Матрац замовив ортопедичний. Над ліжком телевізор, але переконався, що без нього можна було й обійтися. Бо там, де мандруємо, телевізор дивитися не хочеться. Замість нього й отієї тумби міг би змайструвати ще одне спальне місце для дитини. З обох боків ліжка – двері, з вікном і москітною сіткою, нагорі – люк. Задня частина відчиняється і виходить мінікухня під навісом. Тут електрокран з гарячою і холодною водою, газова плитка. Акумулятора цілком вистачає на дві доби – на освітлення, воду, і щоб музику слухати. На зиму цей акумулятор у мене вдома на опаленні стоїть. Збоку бак для води на 35 літрів. Можна ще й душ обладнати.
"У Чернівцях купив лише фанеру"Майстер каже, що створити такий будиночок нескладно, якщо мати бажання. Щоправда, не обійтися без верстата для розкрою фанери. Деталі з’єднуються спеціальними пазами, щоб конструкція була міцною.
– Пів року я переглядав відео в Інтернеті, обдумував варіанти кемпера, – розповідає майстер-експериментатор. – Торік із тестем і швагром у гаражі його виготовили. Металу там нема, лише вологостійка фанера різної товщини.
Лише цю фанеру та деякі оздоблювальні матеріали Ігорю вдалося купити у Чернівцях. Решту мусив замовляти з-за кордону. "Оця маленька газова плитка – з Італії, 180 євро коштує, люк також звідти, – каже Ігор. – В Україні для кемперів нічого не знайти. Жовтий 6-метровий фасад знайшов у Києві. На матеріал для верху потрібні були матеріали шириною 1,40 м – а це проблема, бо все зазвичай не ширше 1,25 м. Неіржавіюча бляха потрібної ширини двома шматками із Дніпра приїхала… На електрику багато пішло грошей, інвектор, фасади із дубовим шпоном".
На матеріали для кемпера Ігор витратив приблизно 100 тисяч гривень. Причеп мав свій, інакше знадобилося б іще тисяч 20. Каже, що це однаково дешевше, ніж купувати готовий автодім.
Усе почалося із весільної подорожіМинулих вихідних у своєму кемпері Ігор відпочивав на горі Томнатик – на фестивалі на радіолокаційній станції "Памір", що за 15 км від Шепоту. Згодом планує вирушити в подорож Румунією. Там, каже, на відміну від України, є стоянки для кемперів. Хоча легко обійтися й без них.
Завдовжки кемпер 2,35 метра і важить до 450 кг – такі габарити не потребують спеціальної реєстрації причепа.
Торік кемпером наїздив по горах більше 4 тисяч км. "Я своїм Hyundai (1,6 м) без проблем підіймався і до обсерваторії на горі Піп Іван, і ще багато куди, – каже Ігор. – Гори – це моє. Часто вирушаю на три дні".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
17-08-2019, 11:47
0
6 891