25 батьків у Чернівецькій області вирішили скористатися соціальною програмою "Муніципальна няня". У департаменті соціального захисту Чернівецької ОДА зазначають, що послугами "муніципальної няні" цікавиться багато сімей, пише molbuk.ua.
Щоб зареєструватися на програму, батькам потрібно знайти людину, яка доглядатиме за їхніми дітьми, і підписати з нею договір. Протягом місяця треба звернутися в департамент соціального захисту з необхідними паперами.
Про те, як ця програма працює в Чернівецькій області розповіла начальниця відділу у сфері соціального обслуговування Олена Решетілова.
"Муніципальна няня" – це своєрідний бонус для батьків. А ще вигідно няні, яка працюватиме офіційно і їй нараховуватиметься трудовий стаж", – зауважила Олена Решетілова.
До департаменту соцзахисту було подано 27 заяв, 25 з яких уже розглянуто. Батькам, зареєстрованим на програму, держава платитиме прожитковий мінімум на дітей віком до шести років. На сьогодні ця сума становить 1 626 гривень. Відшкодування здійснюється на кожну дитину окремо.
На компенсацію за послугу можуть розраховувати як батьки, які працюють, так і ті, хто перебуває у декретній відпустці. Кошти за послуги няні не скасовують декретні виплати та відпустку з догляду за дитиною. Також залишаються всі соціальні пільги та виплати, які отримує родина.
Буковинка Мар’яна Семенова одна із перших, хто почав користуватися послугами муніципальної няні в Чернівецькій області. Про соціальну програму дізналася із соціальних мережах і вирішила спробувати. А "муніципальною нянею" обрала свою маму, тобто бабусю онуків.
"У мене троє дітей, і доглядати за ними важко. Тож вирішила скористатися цією програмою. Це дуже зручно та вигідно. Моя мама є приватним підприємцем, вона відкрила "кведи", які дозволяють займатися цією діяльністю. Програма дозволяє заощадити кошти та отримати додатковий стаж. Загалом я задоволена" – розповідає пані Мар’яна.
Довідка
Муніципальною нянею може бути будь-яка фізична особа-підприємець або юридична особа, з якою укладено угоду або договір про догляд за дитиною до трьох років. Для реєстрації у програмі укладати договір можна не лише зі сторонньою людиною, а й із кимось із родичів. Це є додатковою можливістю бабусі чи дідусеві зареєструватися нянею й отримати додатковий стаж, якщо його бракує до пенсії.
Щоби скористатися послугою муніципальної няні, необхідно самостійно знайти няню та укласти письмовий договір чи угоду про здійснення догляду за дитиною. Протягом місяця після підписання договору з нянею, батьки повинні управлінню соцзахисту надати такі документи: паспорт, ідентифікаційний код, свідоцтво про народження дитини, договір, укладений з нянею, документи, які підтверджують оплату послуг няні (чеки, розрахункова квитанція), заява про надання компенсації послуги "муніципальна няня" та заява про перерахування коштів для компенсації послуги "муніципальна няня" із зазначенням рахунка в установі банку (зразок заяви надають у відділенні УСЗН).
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-07-2019, 11:07
0
3 952