RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » «Червону руту» хочуть повернути до Чернівців назавжди

«Червону руту» хочуть повернути до Чернівців назавжди

Симфонічний оркестр у центрі міста та нічні кав’ярні з виступами артистів – такі заходи обіцяють організувати на фестивалі.

З 17 по 22 вересня у Чернівцях відбудеться 30-й Всеукраїнський фестиваль сучасної пісні та популярної музики "Червона рута".
Ще минулого року організатори заявили, що ювілейний фестиваль проведуть у Чернівцях. Плани не змінилися, пише molbuk.ua




Як відомо, вперше "Рута" відбулася у нашому місті у 1989 році.

«Червону руту» хочуть повернути до Чернівців назавжди


Після того, у 2009-му році, у Чернівцях відбувся 20-й фестиваль.
У коментарі "МБ" виконавчий директор фестивалю "Червона рута" Мирослав МЕЛЬНИК повідомив, що хочуть у столицю Буковини повернутися назавжди.


Зберуть перших виконавців

17 вересня відбудеться грандіозне відкриття фестивалю. Якщо дозволить погода, концерт "Симфонічний Івасюк" відбудеться на Центральній площі міста, якщо ні – у Літньому театрі. У програмі Національного заслуженого академічного симфонічного оркестру України пісні Володимира Івасюка звучатимуть в обробці Романа Мельника (був лауреатом першої "Червоної рути" у складі гурту "Млин"). Виконуватимуть пісню переможці фестивалю "Червона рута".

– Понад усе ми хочемо на цьогорічній "Червоній руті" зібрати учасників перших фестивалів. А це найскладніше, бо декого вже немає серед нас. Це Станіслав Щербатих, відомий як Тризубий Стас, Кузьма Скрябін, Сергій Кузьмінський із "Братів Гадюкіних", В’ячеслав Хурсенко, – каже Мирослав Мельник. – Але ми працюємо над тим, аби все-таки у Чернівці приїхали перші учасники.


"Для погоди" привезуть карпатського мольфара

Пан Мельник сподівається, що до Чернівців приїдуть гурти "Мандри", "Воплі Відоплясова", "Танок на Майдані Конго", "Тартак" та їхні відомі солісти. Якщо знайдуть додаткові кошти, то запросять когось з іноземних зірок.

«Червону руту» хочуть повернути до Чернівців назавжди


– Місто Чернівці на цьогорічний фестиваль виділило 580 тисяч, – додає виконавчий директор. – Область – 170 тисяч. Ми підрахували, що на фестиваль в середньому потрібно 3 мільйони гривень, тому ще шукаємо спонсорів і партнерів. Для порівняння, нещодавно проходив фестиваль "Кропивницький-фест", то на його проведення було витрачено 10 мільйонів. Багато меценатів підтримують ті фестивалі, де виступають зірки… А "Червона рута" збирає талановитих, але ще не відомих музикантів. І це мало би бути престижно – підтримувати своїх, молодих і талановитих.

На відбірних конкурсах на фестиваль "Червона рута-2019" журі прослухали майже 5 тисяч виконавців з усієї України. Відібрали 350 солістів та гуртів у жанрах рок- і поп-музики, українського автентичного фольклору, акустичної та експериментальної музики.
– Цим фестивалем ми хочемо привернути увагу до Чернівців, – зауважує Мирослав Мельник. – Хочемо, аби все пройшло на високому рівні, і Чернівці зазвучали на всю Україну. Бо маємо мрію, щоб фестиваль "Червона рута" вже постійно відбувався у Чернівцях.
Тридцять років тому у вересні під час першого фестивалю "Червона рута", до Чернівців привозили мольфара, який розганяв хмари перед дійством. Організатори зізнаються, хотіли би і цього разу так зробити.

– У вересні у Чернівцях часто дощить, тому будемо шукати карпатського мольфара, який, як і тоді, у 1989 році, мольфар Нечай, розганятиме хмари. Бо дуже хочемо відрити фестиваль на Центральній площі, зробити гарні зйомки з панорамою міста. Звук на фестивалі буде дуже професійний, його забезпечуватиме спільне українсько-британське підприємство "Комора", – пояснює Мирослав Мельник.
Впродовж фестивальних днів відбуватимуться круглі столи за участю музикознавців та учасників фестивалів. Діятимуть нічні кав’ярні, де виступатимуть музиканти та відбуватиметься багато цікавих зустрічей.

Довідка "МБ"
"Червона рута" – всеукраїнський молодіжний фестиваль сучасної пісні та популярної музики, що з 1989 року проводиться раз на два роки. Ідея та назва фестивалю належить журналісту Івану Лепші, яку втілили в життя Тарас Мельник, Кирило Стеценко, Анатолій Калениченко, Олег Репецький та Іван Малкович. Перший фестиваль "Червона Рута" відбувся 17-24 вересня 1989 року у Чернівцях. Серед його лауреатів – бард Василь Жданкін (гран-прі), сестричка Віка, Марія Бурмака, Віктор Морозов, Андрій Миколайчук, сестри Тельнюк, Тарас Чубай.

«Червону руту» хочуть повернути до Чернівців назавжди


Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Наталка Фещук
27-07-2019, 08:38
Коментарів 0 Переглядів 2 495

Теги -

Дівчина вчора, 23 листопада, пішла з дому та досі не повернулася
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.