Міністерство екології та природних ресурсів розробило план дій щодо збереження лелеки чорного, занесеного до Червоної книги України.
Відповідне
розпорядження опублікували на сайті міністерства, пише molbuk.ua.
Зазначається, що в Україні гніздяться більше тисячі пар чорних лелек, переважно у Східних Карпатах і прилеглих рівнинах у межах Закарпатської, Львівської, Івано-Франківської та Чернівецької областей. Птах також водиться в межах Львівської, Волинської, Рівненської, Хмельницької, Житомирської, Київської, Чернігівської та Сумської областей.
Найкраще середовище для чорного лелеки – ліс. Гнізда його можна побачити у старих лісових масивах або на деревах поруч із болотами, річками, озерами чи луками. Найбільше полюбляє листяні ліси, заплави. Лелека веде потаємний спосіб життя й уникає шуму, він дуже чутливий до візитів на гніздову територію. Нерідкими є випадки, коли птахи залишають кладки внаслідок проведення поблизу лісогосподарських робіт (у гніздовий період).
На жаль, погане знання біології цього птаха часто призводить до того, що під час рубання, навіть у позагніздовий сезон, у кращому випадку залишають тільки дерево з гніздом, а ліс довкола вирубують. Зрозуміло, що птах таке гніздо полишає. Досить часто під час рубок гніздо лелеки опиняється на краю вирубки. Це також переважно призводить до полишення гнізда птахами. Окрім лісогосподарських робіт, лелеку можуть злякати збирачі грибів, ягід та й просто відпочивальники, які проявляють надмірну цікавість до гнізда.
Відповідно до плану, на території Буковини фахівці повинні забезпечити охорону ділянок, де гніздуються ці птахи, облаштувати штучні гніздівлі, а також розводити в неволі з подальшою реабілітацією та випуском у природне середовище.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
13-07-2019, 19:21
0
2 224