RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

На Буковині у спеку зростає кількість інфарктів та інсультів: як уберегтися

На Буковині бригади швидкої зараз отримують більше викликів, пов’язаних із запамороченням, втратою свідомості, проблемами з тиском. Ще б пак, цьогорічний червень виявився найспекотнішим за 135 років метеоспостережень – було зафіксовано 11 температурних рекордів. Рекорд зафіксували також 1 липня.

Як вберегти здоров’я, коли на вулиці 30 і більше градусів, читачам molbuk.ua порадив завідувач фізіотерапевтичним відділенням Чернівецької міської поліклініки №1 Іван Марчук.



За його словами, у спеку бажано не виходити без зайвої потреби на вулицю під час найбільшої сонячної активності з 12:00 до 17:00. Якщо вийти все-таки необхідно, одягніть просторий світлий одяг із натуральних тканин, не забудьте про легкий головний убір та обов’язково візьміть із собою пляшечку води.

"Для організму оптимальна температура влітку – 18-24 градуси тепла. Якщо вона перевищує цю норму, то людина почувається некомфортно: знижується працездатність, з’являються млявість і сонливість. За температури 30 градусів і більше виникає ризик перегрівання організму. При цьому найбільше потерпає серцево-судинна система. Тому влітку в спекотні дні збільшується кількість інсультів та інфарктів, у багатьох людей підвищується артеріальний тиск від розширення судин. У спеку внаслідок зневоднення потерпають нирки, суглоби, щитовидна залоза, через згущення крові зростає ризик утворення тромбів. Суха спека переноситься легше, а волога дає додаткове навантаження на організм. Спека важче переноситься у місті, ніж у селі чи на природі. Від розпеченого асфальту в повітря виділяється додаткове тепло, випаровуються шкідливі речовини. Отож треба ховатися в затінку парку. Якщо в когось є дача, то варто поїхати туди", – пояснив лікар.

У спекотну днину людина втрачає до 3,5 літра рідини, отож потрібно поповнювати цей дефіцит.

"Треба випивати не менше трьох літрів звичайної води або мінеральної негазованої, – радить Іван Марчук. – Оскільки з організму вимиваються калій і натрій, то слід також пити трохи підсолену воду, яка нормалізує рідинний баланс. Можна підкислити її шматочком лимона. Добре пити узвари, компоти, чаї з лікарських трав. Не рекомендується вживати солодку воду, пиво. Категорично забороняються алкогольні напої. Харчуватися за спекотної погоди варто менше, але частіше. Надавати перевагу овочам, фруктам, відвареній рибі та птиці. Бажано повністю вилучити зі свого раціону жирні, смажені та солодкі страви".

Особливу увагу у спеку необхідно приділяти дітям.

Дитячий організм значно чутливіший до підвищеної температури навколишнього середовища, ніж дорослий. Батьків мають насторожити такі симптоми перегрівання дитини, як почервоніння шкіри, підвищена температура тіла, млявість, нудота, часте дихання із задишкою, судоми.

"За таких виявів з дитини потрібно зняти одяг, протерти все тіло змоченою у воді серветкою й обов’язково давати пити кожні 5-10 хвилин, щоб уникнути зневоднення. Це може бути звичайна вода, слабозаварений чай, ледь кислуватий компот. У разі втрати свідомості треба негайно викликати швидку. Дітям до двох років бажано не перебувати на сонці", 0 пояснив Іван Марчук.

Поради лікаря

- За температури повітря 30 і більше градусів можна змочувати водою або протирати вологими серветками потилицю, шию, ліктьові та підколінні згини, під пахвами.
- Небезпечно перебувати на сонці тим, у кого є хронічні захворювання. У зоні ризику також люди, в яких багато родимок на тілі, бо вони можуть перерости у злоякісні пухлини.
- У спеку краще відмовитися від занять спортом, зате корисним буде відвідування басейну.
- Намагайтеся найважливіші справи вирішувати в першій половині дня, доки сонце не нагріло ваше робоче місце.
- Якщо лягати спати і прокидатися раніше, коли на вулиці ще трохи прохолодно, то можна уникнути головного болю.
- Якщо є можливість, то обмежте до мінімуму перебування в міському транспорті.
- Сердечникам необхідно постійно носити із собою медичні препарати.
- Якщо після тривалого перебування на сонці ви відчуваєте нудоту, запаморочення, а обличчя набуває червоного або блідого відтінку, перед очима "літають мушки", негайно викликайте лікаря чи швидку.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: Марина Кавкало
6-07-2019, 11:37
Коментарів 0 Переглядів 1 994


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.