Всього на один день завітав до Чернівців син відомого поета, уродженця Чернівців Пауля Целана, якого вважають найвизначнішим австрійським поетом XX століття та одним з найкращих європейських ліричних поетів повоєнного часу.
Його син Ерік Целан живе у Парижі, він зовсім далекий від літератури. Довгий час працював у цирку фокусником. До Чернівців Ерік приїхав із Бертраном Бадью. Пан Бадью - співдиректор центру Пауля Целана, що функціонує при Вищій нормальній школі у Парижі, де колись працював знаменитий поет. Він – найбільший дослідник творчості поета і розпорядник його спадщини. Ерік Целан вже вдруге у Чернівцях. Перший разу він побував кілька років тому на фестивалі Meridian Czernowitz.
- Ми приїхали до Чернівців всього на один день. Тут ми побували у школі, де навчався мій батько (зараз це гімназія №5-авт.). Відвідали Целанівський центр, побували біля будинку, де народився батько, – повідомив у коментарі кореспонденту molbuk.ua Ерік Целан.
Син відомого поета залишив у школі свій автограф.
Бертран Бадью зараз готує книгу про сліди Пауля Целана та його родини в Україні. Саме для цього він з товаришами із Румунії приїхали сюди. Також із французами подорожує і польська письменниця Агата Тушинська, яка видала книгу "Наречена Шульца".
А ще – Урсуля Зарацін, вона парижанка, близька подруга дружини Пауля Целана - Жізель де Лестранж. Пані Урсуля каже, що дружина Целана померла на її руках.
У Чернівцях французів зустрів і перекладав їм викладач університету Тарас Івасютин.
- Після Чернівців, - розповів Бертран Бадью, - ми поїдемо у Вінницьку область. Там, у таборі села Михайлівка, перебували батьки Пауля Целнаа і там вони загинули. Ми хочемо віднайти ті місця, ті стайні, де ті люди жили. Біля тих стаєн було місце, де був вишневий сад. В цьому саду є братська могила, де закопували євреїв. Дізнатися більше про ті місця – це і є мета нашої поїздки.
Інтерв’ю із Еріком Целаном читайте у четверговому випуску газети "МБ".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
25-06-2019, 18:46
0
3 628