RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |

«Тато року-2019»: лікар з Чернівців про те, як виходжує недоношених немовлят


На всеукраїнському конкурсі "Тато року-2019" у номінації "Тато-лікар" перемогу здобув лікар-анестезіолог, завідувач реанімації новонароджених пологового будинку №1 Чернівців Денис Колюбакін.

Кореспондентці molbuk.ua лікар розповів, як йому вдається поєднувати ці дві нелегкі професії.



"Я не кращий від інших"

У коридорі відділення пологового будинку мене зустрічає усміхнений чоловік зі щирими очима та добрим поглядом і запрошує до свого кабінету.

42-річний Денис Колюбакін лікар-анестезіолог, завідувач реанімації новонароджених пологового будинку №1. У лікаря – 15-річний стаж.
Денис зізнається: ніколи не думав, що знову потрапить у дитинство.

– Я старанно уникав вивчення педіатрії. На іспитах, слава Богу, ставили трійки та четвірки, і миналося (усміхається, – авт.). Та так сталося, що Бог закинув саме до того, чого найбільше боїшся. З цією медичною спеціальністю мене пов’язало і життя моїх дітей. Так склалося, що і син, і донька молодша теж народилися передчасно, тому вони потребували надання реабілітаційної допомоги, в якій я теж брав участь, – розповідає Денис.

«Тато року-2019»: лікар з Чернівців про те, як виходжує недоношених немовлят


– Я 15 років займаюся виходжуванням дітей. Працював у реанімації новонароджених, понад рік працюю тут. У пологовому будинку №1 я нічим не відрізняюся від інших лікарів, які працюють тут, – каже лікар.

Денис зізнається, що участь в конкурсі – не його ініціатива.

– Дівчата з Асоціації батьків передчасно народжених дітей "Ранні пташки", з якими ми співпрацюємо і які допомагають реанімації обладнанням, подали мою кандидатуру на цей конкурс без мого відома. Завдяки цій асоціації лише торік вдалося купити обладнання на півтора мільйона гривень. Тому я погодився взяти участь, але за умови, що буду говорити про проблеми, які є в лікарні в Чернівцях. Зокрема про перинатальний центр, який мав стати родзинкою неонтології, де б виходжували діток із найважчими проблемами, а натомість став будівельним посміховиськом, – каже Денис.

«Тато року-2019»: лікар з Чернівців про те, як виходжує недоношених немовлят


Лікар показує обладнання, яке давно відпрацювало своє. Але, через відсутність нового, майстри знову і знову ремонтують це старе обладнання.

«Тато року-2019»: лікар з Чернівців про те, як виходжує недоношених немовлят


– Нагородження було гарно організовано. І це, напевно, душу гріє і змушує заново переглянути своє ставлення до лікування новонароджених і, напевно, підкоригувати себе й сприймати життя трохи по-іншому, – каже Денис.

"Це не просто відповідально. Це дуже відповідально"

Лікар зізнається, що робота з дітьми – дуже відповідальна місія.

– Це не просто відповідально. Це дуже відповідально. Ти усвідомлюєш, що доля маленької людини, зовсім беззахисної, яка не може сказати, що болить і де, – повністю у твоїх руках. І чим більше працюєш, тим більше хвилюєшся, бо знаєш, чим це може закінчитися, – каже Денис.

На запитання, який найважчий випадок був у практиці, лікар зізнається, що важких випадків трапляється щонайменше по одному на тиждень. За його словами, чим більше важких випадків, тим більше сивого волосся.

Треба бути якомога ближче до дітей


У Дениса двоє діток: семирічний син та чотирирічна донька. Обоє вони народилися передчасно.

– Зараз ми готуємося до школи. З сином були серйозні проблеми. Народився він передчасно, на 31 тижні вагітності з вагою 1.700. Тривалий час перебували у реанімаціях. Донька теж була недоношеною, але в неї була трохи більша вага, краща ситуація зі станом легень, тому було легше виходжувати її. Ми вклали і вкладаємо в них серце й душу і тепер маємо здорових діток, – каже Денис.

«Тато року-2019»: лікар з Чернівців про те, як виходжує недоношених немовлят


Лікар радить батькам, які стикаються з такою проблемою, пам’ятати, що недоношені діти – це не вирок.

– Віра, надія і любов – це те, що допоможе і батькам, і діткам впоратися з цією ситуацією. Треба бути якомога ближче до дітей, будь-якої хвилини бути поряд із ними. У нас вже рік діє стратегія відкритих реанімацій. Тато і мама можуть перебувати біля дітей у реанімації. Ця стратегія зменшує смертність діток і пришвидшує вихід із реанімаційного відділення, – розповідає лікар.

Денис каже, що у своїх дітях найперше виховує взаємодопомогу.

– Я хочу, щоб мої діти усвідомлювали, що вони не одні в цьому світі. І потрібно допомагати не тільки одне одному, а й будь-якій іншій людині. Адже, країна – це ми. Усе починається саме з нас, – каже Денис.
22-06-2019, 18:30
Коментарів 0 Переглядів 4 259


Внаслідок аварії загинули 17-річна дівчина та 30-річний чоловік

Дівчина спакувала потрібні військовим речі в коробки, які так і назвала – "коробка допомоги"
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«По ліки їду дев’ять кілометрів». Блог Людмили Осадчук
Як живуть мешканці села Чорнівка, яке приєднали до Чернівецької територіальної громади
Долар не буде вищим за 47 гривень. Блог Богдана Сторощука
Які будуть ціни, курс долара та інфляція у 2025 році
ВІДЕО Переглянути все відео

Паровоз не курсував уже понад 60 років

Чернівецька філія Державного підприємства "Івано-Франківський науково-виробничий центр стандартизації, метрології та сертифікації" — це надійний партнер із забезпечення точності вимірювань, сертифікації продукції та відповідності стандартам. Філія запрошує до співпраці місцевих виробників, організації та фірми, які займаються виробництвом, експортом та імпортом, реалізацією продукції.

"Профі-Центр" — це не стереотипне середовище для вивчення іноземної. Насамперед це осередок, який має не тільки ефективну навчальну базу, яку може запропонувати студентам, а й відповідні підтвердження цьому.

Кожен маленький гість отримає солодкий подарунок за віршик чи талант. Варто лиш продекламувати віршик чи розповісти, яким чемним був цього року.