У Чернівцях сьогодні презентували кращі роботи архітектурного конкурсу імені Олександра Щербанюка.
Як повідомляє molbuk.ua, цей конкурс проводиться у місті вперше. Він стартував у жовтні минулого року. Фахове журі відібрало 21 кращу роботу майбутніх архітекторів та дизайнерів, не визначали перших-третіх місць. Роботи студентів стосувалися проектування шкіл, садочків, коледжів, музеїв у Чернівцях.
У конкурсі, який носить ім’я Героя Небесної сотні Олександра Щербанюка, беруть участь студенти двох навчальних закладів: Чернівецького коледжу будівництва та архітектури ЛНАУ та Чернівецького політехнічного коледжу. Всі вони здобувають освіту зі спеціальності "Архітектура та містобудування".
21 роботу було виставлено у фойє політехнічного коледжу. Проекти шкіл і садочків вражають яскравими кольорами і незвичним дизайном. Студенти спроектували навчальні класи, шкільні бібліотеки, дитячі кімнати, які дуже відрізняються від традиційних. Кожен проект включав у себе також дизайн прилеглої території і обов’язково озеленення.
Для нагородження талановитих дизайнерів та архітекторів були запрошені дружина Олександра Щербанюка – Наталія та сини другого чернівецького Герої Небесної Сотні Василя Аксенина – Юрій та Богдан.
Актовий зал коледжу був заповнений студентами та гостями. Кращі проекти були представлені на екрані.
- Мені найбільше сподобався проект Музею героїв нації, - сказала Наталія Щербанюк. – Він дуже точно пророблений. Саша за життя займався будівництвом. І, можу сказати, він був творчою людиною. Бо навіть під час ремонту вдома міг додати щось нове, придумати щось оригінальне.
Михайло Губин, студент 4 -го курсу архітектурного відділу Чернівецького політехнічного коледжу відзнаку за свій проект отримав з рук отця-капелана Василя Гасинця. Священик був на Майдані разом із Щербанюком та Аксениним. До слова, студенти та викладачі передали отцю Василю ікону для наших бійців та придбані медикаменти, адже у неділю священик вирушає на фронт.
- Мій проект – "Музей героїв нації", це тематичний проект, - розповів Михайло Губин. – Він пов’язаний з нашою історією України – як давньою, так і сучасною. За моєю задумкою, музей має розміститися на розі вулиці Шухевича та проспекту Незалежності. Я не можу сказати, що дизайн будівлі суворий. Просто у ньому домінує чорний колір – бо в Україні останнім часом така смуга. Перед музеєм заплановано встановлення двох скульптур: дитина біжить на зустріч батьку, який повернувся із війни. Тут же - відпочинкова зона, лавиці. На будівлі музею – намальована картина, де зображені всі види військ, які протягом різних років були в Україні.
Хлопець додає, що у музеї має бути чотири поверхи. На першому – кав’ярня і великий зал для експозицій. На другому – кінозал, на третьому – великий зал на весь поверх, а четвертий поверх передбачений для реабілітації військових, тобто тут відбуватимуться заняття із психологом, інші зустрічі.
Архітектурний конкурс ім. О. Щербанюка був ініційований волонтерами Чернівців. Для того, аби увіковічити пам’ять Героя Небесної сотні і щоб молодь знала і не забувала трагічну і славну історію України.
- Конкурси у пам’ять про Героїв Небесної сотні відбуваються по всій Україні, - розповіла волонтерка Галина Абрам’юк. – Вони проходять у різному форматі. У нас це - архітектурний конкурс, присвячений Олександру Щербанюку, який загинув на Майдані від кулі снайпера 20 лютого 2014 року. Минулого року я як волонтер звернулася у департамент освіти і науки Чернівецької ОДА, аби нам посприяли у проведенні такого конкурсу. Треба сказати, що є ще екологічний конкурс пам’яті Василя Аксенина, теж Героя Небесної Сотні. В рамках реалізації цього конкурсу восени був відкритий контактний зоомайданчик у Центрі екологічного виховання на вул. Кошового. Буде ще один проект цього конкурсу, який стосуватиметься пропагування вироблення екологічного мислення. Переможці конкурсу ім. О. Щербанюка не отримують грошові винагороди, а подарунки. Перед конкурсом ми зверталися до доброчинців, пропонуючи їм долучитися до відзначення цих кращих авторів проектів. Відгукнулися окремі меценати. З директором політехнічного коледжу Людмилою Фесик ми обговорили, що найбільше потрібно студентам. І меценати подарували їм флешки та канцтовари.
Вже наступного року організатори планують залучити до участі у конкурсі студентів з інших міст Західної України. А далі хочуть зробити конкурс всеукраїнським.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
20-06-2019, 19:16
0
3 281