Чернівецька обласна рада виділила понад 3 млн грн на ремонт приміщення обласного театру ляльок.
Як повідомляє molbuk.ua, відповідне рішення сьогодні було ухвалене на сесії облради.
Гроші підуть на реставраційний ремонт вікон, дверей та покрівлі.
Наразі у приміщенні театру у багатьох кабінетах, в тому числі у глядацькому залі, намокли стіни, часто доводиться навіть відра підставляти. А у столярному цеху стелю, аби вона не впала, підперли. Звісно, це не могло не відобразитися на тому, що у залі, де дітки дивляться вистави, сирість, перед спектаклями приміщення провітрюють. Але загалом, кажуть у театрі, небезпеки для глядачів немає.
Віктор Олійник, головний інженер театру ляльок, відкриває штори, якими у фойє закривають облущені намоклі стіни. Каже, театр у катастрофічному стані. І найбільша проблема- покрівля
- Звісно, що стіни покриті грибком,- коментує Григорій Волинець, директор Чернівецького обласного театру ляльок. –На відкриття театрального сезону ми ці діри у фойє відкривали, хай люди бачать. В інших містах театри ляльок – у відмінному стані. І це - повага до дітей. 360 тисяч гривень власно зароблених ми вклали у ремонт туалетів і гардеробів, зроблили все на достойному рівні. Але є речі, які нам не під силу. Коли я прийшов у театр працювати, було виділено 1, 8 мл гривень департаментом капатільного будівництва та дорожнього господарства Чернівецької ОДА, але ці кошти не були освоєні, не було документації.
Тоді обласна рада виділила 110 тисяч на нову документацію – йшлося про перекриття даху і заміну вікон та дверей. Два роки минуло і ціни зросли: тепер на це потрібно вже 3,9 мільйона гривень. Випадки відміни вистав у нас вже були. Тільки взимку снігопади – все, скинути сніг не можемо, бо ніхто не полізе на дах, де все прогнило. Ось в таких умовах працють люди. До слова, у 1991 році у театрі було 74 працівники, а зараз - 51.
Зараз і театр і саме приміщення підпорядковуються області.
- У глядацькому залі – 250 місць, -розповідає головний режисер театру Наталія Марків. - І зацікавленість гладача до нас є. Ще у нас є на другому поверсі є мала зала. Зараз тут проводимо репетиції. А могли би тут ставити вистави для 1-2 річних діток, які повноцінну виставу не витримують.
У столярному цеху, який потерпає найбільше, працює художник-декоратор Орест Старащук. Він робить механізми для ляльок та працює над сценографією. У цьому кабінеті вже вісім років стеля підперта, бо перегнили балки. У старих кабінетах працюють і художній та швейній цехи. Незважаючи на умови, люди відадній своїй професій, щиро роблять все, аби діти побачили на сцені найкраще.
- У театрі зараз працює 11 акторів, - продовжує Наталія Марків. - І артисти ледве встигають зробити план. Кожен день по селах їздять із двома-трьома виставами. У нас найменша в Україні трупа, в інших театрах – по 25 акторів.
Довідка.Чернівецький академічний обласний театр ляльок створений 15 серпня 1980 року. Приміщення театру – це друга кам’яна будівля у Чернівцях. У 1782 році у місті було збудовано "Будинок полковника", саме в цьому приміщення і розташувався театр ляльок.
За часів радянської влади тут був "Будинок політичної просвіти Чернівецького обкому КП України".
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
28-05-2019, 19:50
0
2 373