У Чернівцях минулого тижня без газу залишалися майже 245 квартир. Відключено було будинки на вулицях Франка, 7, Першотравнева, 13, Кочубея, 40, Комарова, 10, Ясська, 16, Українська, 48.
На вулиці Комарова, 10, без газу були шість під’їздів п’ятиповерхового будинку. Люди обурені тим, що їм не пояснюють причин відключення.
Чому чернівчани залишаються без газу і що робити для підключення, пояснює molbuk.ua.
Відповідно до наказу Міненерговугілля ПАТ "Чернівцігаз" втрачає правові та фінансові підстави для здійснення обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж у приватних та багатоквартирних будинках. Цю послугу вилучили з відповідних нарахувань тарифу компанії.
Тепер у "Чернівцігазі" приймають аварійні виклики та здійснюють за ними виїзди. Проводять відключення у разі виявлення витоків, відсутності тяги тощо. Відновлюють газопостачання після усунення порушень, наявності договору на обслуговування внутрішньобудинкових мереж та проходження випробувань газових мереж.
"За безпеку систем газопостачання відповідають власники квартир та ОСББ. А обслуговування систем газопостачання оплачується.
З 1 січня 2019 року власники, балансоутримувачі самостійно можуть обрати собі підрядника, який буде здійснювати обслуговування газових приладів та елементів системи газопостачання будинку. До 2019 року планово-технічне обслуговування здійснювалося газорозподільними компаніями безкоштовно. Із прийняттям низки законодавчих актів, а саме Закону України "Про житлово-комунальні послуги", така послуга стала ринковою. Договір на обслуговування мереж може бути укладений із газорозподільним підприємством або організацією, яка має відповідну ліцензію", – пояснює фахівець із зв’язків з громадськістю та пресою ПАТ "Чернівцігаз" Вікторія Голодняк.
НКРЕКП офіційно повідомило, що, не уклавши договору на обслуговування газових мереж, мешканці можуть залишитися без газу. Не укладаючи договори на техобслуговування внутрішньобудинкових мереж балансоутримувачі (ОСББ, управляючі кампанії тощо) ставлять під загрозу безпечне та безперебійне газопостачання споживачам природного газу.
Якщо у вас відключили газГазова аварійна служба ліквідовує аварійну ситуацію, за необхідності відключає об’єкт. Щоб відновити газопостачання, потрібно укласти договір, здійснити ремонтні роботи, викликати представника "Чернівцігазу", який перевірить мережі.
Як укласти договір, якщо будинок обслуговує ОСББ Правління ОСББ від імені співвласників має право укладати договори і наймати підрядні організації для утримання багатоквартирного будинку.
Приватна управлінська компанія або ЖРЕП На загальних зборах прийняти рішення про делегування повноваження і внесення змін у договір. Надати дозвіл від імені співвласників на укладання договорів і підписання актів балансового розмежування. Якщо ухвалюється рішення щодо платних послуг, то у багатоквартирному будинку "за" повинні проголосувати власники 75 відсотків квадратних метрів від загальної площі будинку. Надати управителям рішення щодо дозволу укласти акт розмежування. Вони повинні укласти акт балансового розмежування для визначення меж обслуговування, вибрати компанію для обслуговування будинку, здійснити роботи та викликати представника "Чернівцігазу" для перевірки мереж.
Власними силами (або управителі відмовляються укладати договір) Провести збори співвласників будинку. Обрати особу, яку власники уповноважать підписати акт балансового розмежу¬вання для визначення меж обслуговування та укласти договір на обслуговування газових мереж. Здійснити ремонтні роботи, викликати представника "Чернівцігазу" для перевірки мереж
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-05-2019, 17:40
0
3 542