За 4 місяці до Чернівецького управління ДМС надійшло 100 заяв від іноземців на імміграцію, 90 з них вже отримали дозвіл.
Про це кореспондент molbuk.ua дізнався на прес-конференції управління державної міграційної служби України у Чернівецькій області.
У міграційній службі зазначили, що наразі 5030 іноземців отримали дозвіл на імміграцію та документовану посвідку на постійне проживання, а на тимчасове - 2535 іноземців. Цього року на Буковині прийняло українське громадянство 46 громадян.
Найпоширенішими підставами для отримання дозволу на постійне проживання є територіальне походження (по народженню) - 2618 осіб (52%) та об'єднання сім'ї - 2071 осіб (41,2%). За словами працівників ДМС, раніше через об'єднання сім'ї приїжджали більше росіяни, а тепер - італійці.
Також службовці поділились інформацією щодо проведення всеукраїнської операції "Мігрант":
- стосовно 57 осіб прийнято рішення про примусове повернення до країн походження
- стосовно 2-х іноземців прийнято рішення про примусове видворення
- 14-м особам заборонено в'їзд на територію України
- одну особу тимчасово поміщено в ПТПІ (Пункт тимчасового перебування іноземців)
Також за цей час було зафіксовано 230 фактів порушень законодавства про правовий статус іноземців та осіб без громадянства.
У Чернівецькій області було виявлено 84 нелегальних мігрантів. Серед порушників - переважно громадяни РФ, Молдови, Білорусі, Азербайджану та Грузії. Також були виявлені громадяни Узбекистану, Киргизії, Вірменії, Ізраїлю, Туреччини, Італії, США, Єгипту, Боснії і Герцеґовини.
Найнезвичнішими та найпроблематичнішими були громадяни республіки Бангладеш, повідомляє Віктор Пислар, тимчасово виконуючий обов'язки голови УДМС у Чернівецькій області.
"Ми їх направляємо в ПТПІ, а далі не знаємо що робити, така ситуація по всій Україні. Як правило, вони свої документи ховають чи викидають. Ми їх 6 місяців тримаємо в ПТПІ, а потім потрібне рішення суду, аби їх надалі утримувати. Документів нема, тому і скликати суд неможливо. Тим паче, що у нас немає консульства Бангладеш і це значно ускладнює задачу. Навіть із Пакистаном чи Афганістоном простіше, ми вже знаємо куди і як звернутись, аби їх повернути", - повідомив він.
Крім того, тимчасовий виконувач обов'язків повідомив, що з першого липня збільшиться вартість виконання біометричних документів.
При нетерміновому оформленні ID-картки (до 20 робочих днів) - 345 гривень замість нинішніх 279 гривень. При оформленні ID-картки (до 10 робочих днів) - 471 гривня замість 366 гривень.
При нетерміновому оформленні закордонного паспорта (до 20 робочих днів) - 682 гривні замість 557,32 гривні. При оформленні закордонного паспорта (до 7 робочих днів) - 1 034 гривні, раніше 810,32 гривні.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
14-05-2019, 16:49
0
1 360