"У мене висока температура, а швидка приїхати відмовляється. Вони тепер не хочуть їздити на виклики", – такі скарги можна дедалі частіше почути від пацієнтів.
Тим часом медики швидкої допомоги запевняють, що мають право відмовлятися виїжджати на виклики. І це навіть прописано у законі, пише molbuk.ua.
Заступник директора Центру з оперативної роботи і медицини катастроф Богдан Головацький, розповів, у яких випадках швидка допомога може не приїхати.
"Ще із 2012 року діє постанова Кабміну, у якій вказано, які виклики є термінові, а які – нетермінові, – каже Богдан Степанович. – До викликів, які загрожують життю, належать: судоми, раптові розлади дихання, біль у серці. кровотеча тощо. На ці виклики швидка допомога зобов’язана приїхати. А до не екстрених належать: симптоми, які супроводжуються раптовим підвищенням температури, кашлем, нежитем, болем у горлі, у попереку, радикуліти, остеохондрози, артрити, підвищення артеріального тиску без ускладнень, алкогольні чи наркотичні сп’яніння. Також загострення хронічних захворювань у хворих, які перебувають на обліку у сімейного лікаря. Це все нетермінові виклики і в робочий час такі звернення можуть бути спрямовані до поліклініки чи сімейного лікаря".
А ось у неробочий час, за словами медика, швидка допомога виїжджає на більшість викликів.
"Дуже часто отримуємо виклики від людей літнього віку, щоби приїхали їх послухати, бо вже три дні температура 37,2. На такий виклик не приїдемо, бо консультативні виклики не здійснюємо. Потрібно йти до поліклініки. Не приїдемо, якщо попросять ввести якісь ліки чи поставити крапельниці. І це найчастіші виклики без потреби. У таких випадках маємо право відмовити", - пояснює Богдан Головацький.
Є виклики, коли просять приїхати, бо болить зуб. У такому випадку у швидкі допомозі радять їхати до лікаря, бо у Чернівцях цілодобово приймає черговий лікар у поліклініці на вулиці Південно-Кільцевій, 32. А у відповідь отримують запитання, як туди добратися.
"Але ж швидка допомога не може працювати як безкоштовне таксі", - обурюється медик.
Водночас медики швидкої допомоги констатують, іноді доводиться виїжджати, бо сімейні лікарі відмовляються йти на виклик.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
10-02-2019, 10:37
0
3 673