Дюжина особливих чернівчан, віком від 18 до 40 років, навчилися готувати корисні та смачні сухі сніданки.
Вже два місяці їхньою гранолою, фруктовими чіпсами, пастилою, горішками в карамелі та трав’яними зборами чаю ласують у різних містах України.
Вчителем і наставником для них стала 26-річна Валерія Мартинюк. Дівчина розповіла, що народилася в сім’ї, де обоє батьків мали інвалідність. Тож знає, з якими труднощами стикаються люди з інвалідністю в суспільстві: складно знайти роботу і відчути себе потрібним.
Валерія отримала освіту психолога, а восени 2017 року відкрила центр денного догляду для молоді з інвалідністю "Любов, яка лікує".
– До фінансування центру долучалися друзі та знайомі, та ми були залежними від того, чи проспонсорує нас хтось цього місяця. Тому вирішили знайти спосіб, як розвиватись і частково себе забезпечувати. Підопічні центру – це дорослі люди, хоч і з якимись фізичними чи інтелектуальними вадами, але їм важливо залишати після себе щось. Вони говорили мені про бажання працювати: хтось мріяв бути перукарем, хтось – водієм таксі. Я розуміла, що це, на жаль, нереально не тільки через певні фізичні обмеження, але й через те, що держава та суспільство не дають можливості цим людям розвиватись. Тому обрали альтернативний спосіб, як навчатись, працювати і заробляти водночас, – пояснює Валерія.
Серед ідей було миловаріння, виготовлення декоративних свічок, дерев’яних виробів. Проте люди шукали те, за чим клієнти поверталися би знову і знову. Так обрали виробництво корисних сніданків.
– У рамках соціальної адаптації у центрі ми і так готували, але згодом вирішили готувати також для інших. Крім того, раніше підопічні приносили із собою шкідливу їжу. Людям з інвалідністю та супутніми захворюваннями потрібні дієта і правильне харчування, тож почали цьому вчитись. Закупили сушарки і пічку, уніформу. В нас є технолог, і все готуємо з дотриманням рецептури і санітарних норм, – каже дівчина.
Продають кранчі через соцмережі. Їх також можна придбати в центрі, що на вулиці Чорноморській, 4а.
– Більшість замовлень – не з Чернівців. Вже відправили посилку у Францію, зараз партію граноли замовили з Італії, – зауважила Валерія. – Гранола – це продукт, який карамелізується в медові, а мед не має терміну придатності. Тож вона довго не псується. Є чотири види граноли: горіхова, ягідна, тропічна і фруктова. Все виготовляється виключно на липовому меді, кокосовій та оливковій олії. Горіхи та екзотичні фрукти нам привозять із Туреччини, сушимо їх самостійно. Тутешні інгредієнти заготовлюємо також самі. Півкілограмова пачка коштує 120 гривень, 250 грамів – 65 гривень.
Місяць тому молоді кухарі запустили збір коштів через онлайн-платформу. Зібрані кошти та виручка із продажів ідуть на розвиток центру. На черзі – придбання слайсера та пристрою для вакуумної упаковки.
– З наступного місяця плануємо також оплачувати працю наших кухарів, щоби мотивувати і давати можливість заробляти, – запевнила дівчина.
Дізнатися більше або допомогти центру денного догляду для молоді з інвалідністю можна за телефоном 0954859256 (Валерія Мартинюк) або на сторінці
"Любов, яка лікує" у Facebook.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
26-01-2019, 15:20
0
2 052