За офіційними даними міністерства охорони здоров’я, від початку епідемічного сезону вірус грипу вже забрав життя сімох українців.
На Буковині, на щастя, випадків грипу наразі не зареєстровано, проте є велика кількість хворих із ГРВІ, пише кореспондентка molbuk.ua.
– За перший тиждень нового року захворіли майже 3200 осіб, три чверті з них – діти. Всього за три місяці епідсезону захворіли майже 58 тисяч буковинців. Наразі рівень захворюваності в Чернівецькій області нижче епідемічного порогу на 33 відсотки, – заспокоюють в обласному лабораторному центрі МОЗ.
Фахівці фіксують деяке зниження кількості хворих протягом останнього тижня, зокрема у зв’язку зі святковими вихідними та канікулами у школярів.
Та після відновлення навчання показники традиційно можуть піти вгору.
За прогнозом Всесвітньої організації охорони здоров’я, в Україні "розгулюватимуть" три штами грипу – "Мічиган", який є пандемічним, "Колорадо" та новий і небезпечний "Сінгапур".
За словами інфекціоніста Ольги Голубовської, останній особливий тим, що ускладнення після нього відчувають переважно найуразливіші категорії – люди з хворобами серця, діти до п’яти років і люди після 65 років. А от "Мічиган" важко протікає у молодих людей із хворобами серця, легенів, у вагітних, у людей із зайвою масою тіла та хворих на цукровий діабет.
Щоб уберегтися від грипу та ускладнень, медики радять якнайшвидше зробити щеплення.
В аптеках Чернівців є вакцина "Ваксігрип тетра" французького виробництва. Ціна коливається від 282 до 325 гривень, залежно від аптечної мережі.
Важливо також вміти відрізнити симптоми ГРВІ та грипу.
– Звичайна застуда починається поступово, зі слабкості або невисокої температури протягом кількох днів. Симптоми грипу розвиваються різко, майже миттєво, з високою температурою – від 38 градусів і вище, болем в очах та світлобоязню, ломотою у м’язах чи ознобом, – пояснює в.о. міністра охорони здоров’я Уляна Супрун. – При грипі кашель може викликати біль в грудині, горло може боліти на третій-четвертий день. Небезпечним симптомом грипу є задишка, відчуття нестачі повітря – це може свідчити про дихальну недостатність.
Фахівець нагадує, що вірусні інфекції не лікуються антибіотиками. Антибіотики виписують лише при бактеріальних хворобах, наприклад, при бронхіті чи пневмонії.
Для лікування грипу або застуди, яка протікає з тяжкими симптомами, застосовують озельтамівір, занамівір та балоксавір, але лише після того, як їх випише лікар.
Не варто також поспішати знижувати температуру, меншу за 38 градусів. Вищу можна знижувати парацетамолом чи ібупрофеном згідно з інструкцією.
Звичайну застуду із легкими симптомами лікують лише постільним режимом і частим питтям протягом 3-5 днів. Організм цілком може впоратись із вірусом сам. Та краще із будь-якими симптомами захворювання звернутись до лікаря, щоб точно визначити збудника і подальшу схему лікування.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
12-01-2019, 14:59
0
1 107