Автори проекту реконструкції кінотеатру імені Миколайчука у Чернівцях заявили про припинення співпраці з підрядником і замовником цих будівельних робіт.
Про це на своїй Facebook-сторінці повідомив архітектор Ярослав Бойко, пише molbuk.ua
Він зазначив, що таке рішення було прийняте його командою проектантів у зв’язку з непорозумінням із підрядником та замовником.
"Як ви знаєте, у нас з вами був шанс реалізувати перший в місті сучасний кіномистецький центр, який названо на честь нашого земляка, відомого кіноактора та сценариста Івана Миколайчука.
Ми взялись за цей проект з ентузіазмом і бажанням зробити те, чим можна пишатись.
Наприкінці 2015 року, в найкоротші строки, ми виготовили проектну документацію щодо реконструкції кінотеатру.
Пам’ятаю ті дні та ночі: команда працювала, вкладаючи в нього свій професіоналізм та душу. Потім, наш проект схвалили на містобудівній раді. Спільними зусиллями нам вдалось захистити та обгрунтувати застосування сучасних та якісних матеріалів. Згодом ми отримали позитивний звіт державної будівельної експертизи.
Весь цей процес був тяжким і водночас приємним, адже ми отримували задоволення від думки, що в нашому місті з’явиться сучасний та комфортний кіномистецький центр.
Хто б не хотів бути дотичним до такого проекту?
Але, на початку 2016 року, після проведення тендеру та обрання підрядника на будівельні роботи, почались проблеми там, де їх не мало б бути. Строки виконання робіт, і подекуди їхня якість, залишали бажати кращого.
Від нас постійно вимагали вносити зміни в проект лише через те, що Підрядник хотів використовувати інші матеріали ніж ті, які були зазначені в проекті. На жаль, нетактовні дії Замовника та Підрядника в напрямку зміни проектних рішень шляхом спрощення форм і конструкцій, заміни красивих та якісних матеріалів на банальні та непрактичні в експлуатації стали скоріше правилом ніж винятком.
Спочатку, нам намагались це обґрунтовувати необхідністю зменшити вартість проекту, але згодом почали змінювати проектні рішення та втілювати їх без попереднього погодження з автором проекту.
Ми завжди були готові до діалогу. І в тих випадках, де було можливо змінити проект для зменшення витрат бюджету (грошей платників податків) та без втрати його архітектурної цінності, ми погоджувались і вносили зміни в найкоротші терміни.
Однак, ми були і залишаємося принциповими щодо неможливості внесення до проекту тих змін, які знецінять кіномистецький центр архітектурно та естетично, зробивши з сучасного мистецького простору чергову будівлю в найкращих традиціях "постсовка".
Впродовж трьох років ми боролись за реалізацію того проектного рішення, яке було представлено місцевій громаді.
Однак, сили виявились нерівними. Наша команда більше не здатна протистояти на диво злагодженій взаємодії Підрядника та Замовника. Контроль Підрядника щодо виконання робіт згідно проекту знаходиться поза нашими можливостями. Наші заперечення та пропозиції залишились без належної реакції. Натомість, ми отримали погрози та висловлювання "чому ми взагалі з вами повинні щось погоджувати?"
І дійсно: навіщо погоджувати з проектантом зміни до проектної документації; навіщо дотримуватись норм закону і виконувати роботу якісно, якщо її можна виконати аби як?
29 листопада 2018 року на нами було зафіксовано, що Підрядник почав виконувати вкладання керамплитки на підлогу у вестибюльній групі приміщень всупереч проекту. На наші застереження та записи в журналі авторського нагляду ні Замовник, ні Підрядник жодним чином не відреагували. В таких умовах, ми не вважаємо за можливе продовжувати нашу співпрацю із Замовником та Підрядником.
Ми щиро вдячні за підтримку всім хто її надавав. Таких людей було багато.
Також, я вдячний нашїй творчій команді: ви зробили для цього проекту багато і мені було приємно працювати разом з вами.
Просимо вибачення в тих людей, чиї сподівання нам не вдалось виправдати.
Маємо надію, що ситуація зміниться і реконструкція кінотеатру буде здійснена належним чином", - йдеться у дописі Ярослава Бойка.
Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.
22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".
В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.