У Чернівецькому художньому музеї відкрили виставку ліжників.
Як передає кореспондент molbuk.ua, майстрині, вдягнуті у вишиванки та спідниці, ткали ліжник у фойє музею, під музичний супровід. Цим неабияк вразили публіку.
Жінки сплітали вовну у товсту нитку, а потім ту ж нитку обмотували навколо тонших мотузочків, що прив’язані до ткацького станка - так створюється ліжник.
Виставка ліжників – це підсумки проекту за підтримки Українського культурного фонду "Відродження буковинського ліжникарства", який тривав два місяці. За цей час три майстрині з Путильського району вчилися робити ліжники у знаних майстринь із села Яворів, Косівського району, Івано-Франківської області. Це село вважають столицею гуцульського ліжникарства.
За три тижні вони виткали по ліжнику. Опісля ще один ліжник зробили самостійно.
На відкритті виставки майстрині продемонстрували глядачам свої уміння.
Також представили найбільшу колекцію ліжників Миколи Шкрібляка - 30 штук. Серед них і давні, і сучасні.
Свої роботи на виставці представили відомі ліжникарки із Яворова – Ганна Копильчук, Ольга Шкрібляк-Прокоп’юк та Ганна Пасічняк та їхні учениці, учасниці проекту із Путильського району - Ганна Шпанюк, Елеонора Скидан, Алла Псарюк.
"Гуцул ліжникові від народження до смерті приділяв величезну увагу. Ми два місяці день у день працювали над відновленням ліжникарства на Буковині. І от результат - три учениці-майстрині опанували мистецтво ліжникарства",— розповів керівник проекту "Відродження буковинського ліжникарства", Микола Шкрібляк.
"Ліжники, які народилися у цьому проекті, справді унікальні. Вони вибрані серцем. У селі Яворів, де відкрилася Школа ліжникарства. В рамках нашого проекту, відбулася дуже трепетна зустріч, зустрілися майстрині-менторки та майстрині-учениці, які пройшли конкурсний відбір і брали участь у проекті. Кожна з майстринь обрала серед віднайдених на експедиції зразків ліжника. Деякі з представлених ліжників – справжні трофеї у плаї виготовлення, тому що вони відновлені з надзвичайно давніх ліжників, які майже втрачені",— розповіла експертка проекту, керівниця науково-дослідницької експедиції проекту, Іванна Стеф’юк.
На виставці представили близько 70 різних предметів дотичних до буковинського ліжника. Самих ліжників – 47.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
23-11-2018, 11:02
0
2 904