RSS logo rss  |  Вхід: Вхід в Молодий Буковинець
Головна | Війна з Росією | Допомога захисникам | ПРО ЧЕРНІВЦІ | Афіша | Історія успіху | Історія успіху Редакційна політика | Про нас | Підпишись Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів Приєднуйся до читачів
  Новини: Чернівців | України | Світу | » Політика | » Економіка | » Культура | » Спорт | » Здоров'я | » Кримінал | » Життя | » Фото | » Відео |
Молодий буковинець » Новини Чернівців » Бізнес із друзями – погана ідея. Як відкрити успішну справу з капіталом 3 тис грн

Бізнес із друзями – погана ідея. Як відкрити успішну справу з капіталом 3 тис грн

Чернівчанин розповів, як відкривав власну справу і з якими труднощами зіткнувся у процесі розвитку бізнесу
Руслан Губаль виготовляє прикраси на езотеричну тематику.

30-річний Руслан Губаль відкрив маркет із прикрасами на езотеричну тематикою. Хлопець зараз реалізовує товар далеко за межами України, приймає спецзамовлення і постійно вдосконалює й оновлює асортимент крамниці.

Про ідею. Руслан за освітою – журналіст. На момент виникнення ідеї відкриття такої крамниці він із другом працював у книжковому супермаркеті. – Негласно ми відповідали за відділ езотерики. Якось ми з другом перекинулись думками, що було б цікаво відкрити магазин, де продавалося б все, пов’язане з езотерикою. Недовго думали – вирішили спробувати, діяли швидко і спершу без "наполеонівських" планів, – розповідає Руслан.

Бізнес із друзями – погана ідея. Як відкрити успішну справу з капіталом 3 тис грн
Бізнес із друзями – погана ідея. Як відкрити успішну справу з капіталом 3 тис грн
Бізнес із друзями – погана ідея. Як відкрити успішну справу з капіталом 3 тис грн


Про початок справи та стартовий капітал. –У нас була ідея, приміщення і три тисячі гривень, – пригадує хлопець. – Майже всю зарплату витрачали на книжки. Цю власну бібліотеку виставили у своєму магазині, і все. Не було жодних клієнтів, ми не думали про бізнес, бо не тямили у ньому. З часом на одному фестивалі в Криму я зустрівся з цікавими людьми, які привозили з Індії товар. Попросив у них продукцію під реалізацію, ми сконтактувалися, і вони вирішили ризикнути – почали нам постачати тематичні речі в магазинчик.

Бізнес із друзями – погана ідея. Як відкрити успішну справу з капіталом 3 тис грн

Далі молоді підприємці займалися самоосвітою: читали спеціалізовану літературу, вивчали значення язичницьких символів, моніторили в Інтернеті прикраси із такими елементами.

– Тільки тоді ми почали розвиватися, виходити на інший рівень. Дякувати Богу, у Чернівцях дуже багато талановитих майстрів, які працюють із деревом, латунню, шкірою та іншими матеріалами. Я – ідейний директор, вивчаю, шукаю, планую… Перша наша прикраса, яку ми самі зробили, – шкіряний браслет із молотом Тора (тоді на піку моди був такий браслет із якорем, – авт). Вийшов він такий собі, але ми вдосконалювалися. Потім дізналися більше про технологію лиття металів і розвивалися разом із нашими майстрами.

Зараз в асортименті крамнички – дерев’яні годинники, посуд, люльки, шкіряні браслети з елементами з різних матеріалів, руни, дерев’яні блокноти, гребінці для бороди і багато іншого. І все це – з езотеричною символікою.
– Ця символіка – знання, які наші далекі-далекі предки збирали сотнями років. І зараз це знову починає бути модним, на рівні символізму. Тим паче, у Європі на такий продукт є великий попит. Ми реалізуємо товар через Інтернет, домовилися із багатьма, хто виставляє нашу продукцію у себе.

Руслан зізнається, що сумнівався у власній справі майже чотири роки, тільки останні кілька місяців почав бачити результат.

– Були переломні моменти завжди. Потрібні гроші, час, це велика відповідальність, і геть не так все легко, як виглядає збоку. Були часи, коли мої майстри заробляли по 600-800 доларів, а я ледь заробляв 5000 гривень. Але щоб заробити – треба вкладати. Зараз ситуація стрімко змінилась, і я почав заробляти. Ще одна мудрість, яку я зрозумів з часом, – не можна починати бізнес із друзями чи родичами. Будуть проблеми, і у мене були. Колишніх партнерів немає поруч зі мною, я веду бізнес із дружиною. Це єдиний випадок бізнесових стосунків з родичами, які я визнаю,– розповідає Руслан.

Хлопець вважає, що жоден підприємець не досягне успіху, якщо буде працювати за 10 людей і не навчиться набирати у команду професіоналів.
– Не треба бути і власником, і юристом, і бухгалтером. Це найбільша помилка у бізнесі, не робіть так, – запевняє Руслан.

Про плани на майбутнє

Зараз хлопець планує змінити масштаби виробництва, створити власний простір, де працювали б на постійній основі всі майстри, збільшити штат і технічні можливості.

– Я розумію, що міг би заробляти у рази більше, якби ми встигали із виготовленням потрібної кількості товару. Це зараз у планах, – каже Руслан.

Також його команда починає роботу над новою продукцією, якої ще не було представлено в їхньому маркеті.

– Я хочу, аби предмети з езотерикою були практичні, тому скоро будуть шкіряні гаманці зі срібними вставками і монетою, яка притягує гроші. Люди хочуть ексклюзивних речей, ми це їм готові пропонувати.

Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
Редактор: diana_vataman
16-11-2018, 18:12
Коментарів 0 Переглядів 7 046

Теги -
Врятував десятки побратимів: буковинець під обстрілами вивозив товаришів із передової


Андрій Дробко служить водієм батальйону буковинської тероборони


92-річний Аркадій Мардар із Кельменців на все життя запам’ятав ті страшні моменти

На мітинг-реквієм прийшло чимало містян
• Новини партнерів
купити айфон 15 у Львові, ціни в Україні

ФОТОРЕПОРТАЖ Переглянути всі фоторепортажі


«Зараз найгостріша фаза». Блог Ігоря Буркута
Зараз найактивніша фаза російсько-української війни, яка розпочалася ще у 2014 році
Чому всі заздрять українцям? Блог Ярослава Волощука
Не знаю, чи робив хтось дослідження, хто у світі найбільше задоволений своєю владою
ВІДЕО Переглянути все відео

Провайдер INTELEKT пропонує декілька надійних способів залишатися онлайн незалежно від перебоїв з електропостачанням.

Уже цієї неділі – 24 листопада – у Чернівцях, за сприянням "Словацько-Українського культурно-освітнього товариства", відбудеться зустріч із представниками освітньої програми Free Student.

22 серпня 2023 року Президент України підписав закон, що стосується обов’язкового облаштування бомбосховищ у новобудовах. Як відреагували на ці зміни забудовники й що вони вважають пріоритетним у процесі зведення своїх новобудов, ми поцікавилися у Василя Воєвідка, генерального директора відділу продажів будівельної компанії "Родоліт".

В Україні є чимало компаній, що працюють в галузі архітектурного проєктування та дизайну. У міру того, як між ними зростає конкуренція, підвищується і професійний рівень архітектурних бюро. Про особливості роботи одного з таких чернівецьких бюро ми розпитали у Дарії Олексюк, операційного директора бюро архітектури та дизайну DAR group&partners.