Уже майже три тижні у кардіологічному диспансері Чернівців працює ангіограф у відділенні інтервенційної кардіології.
Тут уже роблять операції і рятують життя, передає кореспондент molbuk.ua.
"З 60 людей, яким надавали допомогу, 14 хворих були з гострим інфарктом міокарда. Ці люди могли би померти, але завдяки ангіографу вдалося врятували 14 життів", – розповідає завідувач відділення інтервенційної кардіології обласного кардіологічного центру, лікар-кардіохірург Андрій Лісовенко.
Лікар розповідає, що обладнання – одне з найсучасніших, 2017 року випуску. І його роботою він дуже задоволений
"Коли у людини стається гострий інфаркт міокарда, швидка допомога привозить її в кардіологічний центр з будь-якого району, і ми її одразу оперуємо", – розповідає Андрій Лісовенко.
Кардіологічний центр забезпечений усіма медикаментами і необхідними матеріалами. Тут запевняють, що операції для хворих з інфарктом повністю безкоштовні. Одне шунтування обходиться майже у 50 тисяч гривень. Пацієнти повністю забезпечені ліками з бюджету.
Відділення працює цілодобово, тут є бригада із п’яти фахівців.
"Операції малоінвазивні, заходимо через судини у серце і оперуємо, – пояснює лікар-кардіолог. – Операція може тривати від тридцяти хвилин до п’яти годин. Якщо людина не була у дуже важкому стані, то вже за півгодини після операції вона може встати. Таке лікування значно зменшує перебування хворих у стаціонарі. Нещодавно оперували 33-річного чоловіка з обширним інфарктом. Якби не було цього обладнання, то у молодому віці він би вже був інвалідом. А так житиме повноцінним життям. Людям, які перенесли інфаркт міокарда і не потрапили до нас у перші 24 години, за показами можемо робити коронарографію. Також проводитимемо планові обстеження судин голови, нирок, нижніх кінцівок, судин серця. Досі в області у комунальному медичному закладі такого обладнання не було. Кілька років воно вже працювало у приватній клініці. Але багато людей їздили лікуватися у сусідній області".
Вартість ангіографа – майже 23 мільйони гривень. Половину вартості виділили з державного бюджету, ще половину – з обласного бюджету.
Загалом на ангіограф, закупівлю різного обладнання до нього та ремонт відділення з обласного бюджету витратили майже 30 мільйонів гривень.
В Україні за державною програмою має запрацювати 14 ангіографів. У Чернівцях його запустили другим, перший – у Маріуполі. 1
8 жовтня обладнання у Чернівцях демонстрували заступнику міністра охорони здоров’я Олександру Лінчевському.
Лікарі запевняють, що завдяки цьому обладнанню буде більше врятованих життів.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
18-10-2018, 19:34
0
3 965