Гроші на оплату комунальних послуг почнуть надходити на персональні банківські рахунки українців з 1 січня 2019 року. Водночас ті, хто вже оформили субсидії або зроблять це до кінця 2018-го, отримуватимуть "комунальні знижки" за діючими правилами.
"З 1 жовтня запущена програма старої системи субсидій. Поки не закінчиться опалювальний сезон, змінювати її не будемо. Вона триватиме до 1 травня. З 1 січня 2019-го паралельно запрацює нова програма. Нею скористаються всі, хто звернуться за субсидіями у січні", - повідомив міністр соцполітики Андрій Рева, пише Обозреватель.
Другий етап монетизації розпочнеться з 1 травня 2019 року. Тоді закінчаться субсидії за минулий опалювальний сезон. Третій етап триватиме з жовтня по грудень 2019-го. Гроші на оплату комунальних послуг на картку отримають всі, хто звернеться за субсидією на опалювальний сезон 2019-2020 років.
При оформленні субсидій українці подають декларацію та заяву. З наступного року також почнуть оформляти власні рахунки у банку. Водночас знімати з них гроші українці не зможуть.
"Підприємство розрахує, скільки субсидіант витратив на комунальні послуги, направить цю інформацію у банк. Той оплатить субсидію і надішле українцеві повідомлення з інформацією про розмір обов'язкового платежу", - наголошує Андрій Рева.
Щомісяця субсидіанти витрачають на комуналку в середньому не більше 15% від свого доходу, решту компенсує держава. Якщо субсидію витрачати менше норми, то розмір обов'язкового платежу може скоротитися.
"Якщо у бабусі мінімальна пенсія - субсидія може бути 2000 гривень. Тоді вона платитиме за комунальні послуги 60 гривень. Якщо заощадила, може заплатити 20 гривень. Якщо більше спожила - 80 гривень. У кінці сезону ми все перераховуємо і звіряємо з підприємствами. Банк розблоковує гроші, щоб пенсіонерка з картки зняла готівку, яку вдалося зекономити. Витрачати її можна на власний розсуд", - пояснює міністр.
У 2018 році на субсидії реально знадобиться 36 млрд грн. При цьому у бюджеті заклали 57 млрд, щоб погасити борг за минулі роки. Тому 55 млрд грн у 2019 році вистачить на субсидії.
"Перевірки показали, що з 6,7 мільйонів домогосподарств, які отримували субсидії, 50 тисяч живуть у квартирах більше 120 і будинках більше 200 квадратних метрів. Крім того, влітку за знижками не прийшли 2,5 мільйонів сімей", - пояснює Андрій Рева.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
16-10-2018, 18:49
0
2 684