Дитині до восьми років не варто купувати дорогий шкіряний м’яч, проте спортивна форма має бути зручною та не синтетичною.Головний тренер футбольного клубу "Довбуш" (Чернівці) Олександр Ставчанський на прохання molbuk.ua поділився 10-ма порадами батькам, які хочуть записати свого малюка на футбольні заняття.
1. Перше і найголовніше для дитини – це її бажання займатися спортом. Коли воно з’явиться у вашого чада – не важливо. Нині існують навіть заняття з так званого "бебі-футболу". Проте варто розуміти, що не всі діти виростуть і стануть професійними футболістами.
2. При виборі тренера варто звернути увагу на обов’язкову наявність у нього відповідної ліцензії. Тренер має бути серйозним психологом та мотиватором для вашого малюка. Якщо йдеться про заняття дітлахів віком до 8 років, то всі вихованці повинні бути для нього рівними. Варто розуміти, що в цей період життя у дитини психіка лише починає формуватися.
3. Більшу перевагу слід надавати футбольному полю із травою, аніж синтетичному. Проте у Чернівцях таких спортмайданчиків не багато. Хоча в Європі школярі переважно займаються на полях зі штучною травою.
4. Як правило, спортивні школи, в яких займаються дітлахи, купують своїм вихованцям футбольні форми. В окремих випадках її доводиться купувати батькам. Дітям до 8 років не бажано займатися у синтетичних футболках – навіть, якщо вона "зіркова" і дуже подобається вашій малечі. Форма має бути із тканини із хлопка. Коли дитина після занять пропотіє, її тіло має вільно дихати, а синтетика якраз блокує це. Одяг не обов’язково має бути дорогим і придбаним у спортивних магазинах. Часто якісні речі можна знайти на будь-якому ринку Чернівців.
Окремо слід звернути увагу на підбір взуття для дитини. Воно має бути зручним, з ортопедично правильною конструкцією. Пам’ятайте, що в цьому віці у дитини формується організм. Тому в неї має бути правильна ходьба і постава.
5. Тренування дітей поділяється на два види: фізичне та психологічне. Для дітей до 8 років достатньо однієї години на добу фізичного навантаження. Далі йде психологічне – це розмова тренера з дитиною. Вони знайомляться, діти розповідають про своє захоплення спортом. Комунікаційна частина занять є дуже важливою, бо саме вона формує бажання дитини ходити на футбол. Тренер кидає їм м’яча, пропонує зловити – все це відбувається у ігровій формі.
6. Не забувайте мотивувати свою дитину. Якщо ви не бажаєте, щоб вона перестала фізично розвиватися, "залипаючи" у гаджетах, заохочуйте різними покупками - спортивної форми, м’яча, гетрів чи футболки. Значну роль відіграють саме те, що батьки приводять дітей на тренування і забирають їх. Якщо цього не буде, то в дитини може зникнути бажання займатися спортом, адже вона може перестати відчувати підтримку.
7. Зовсім маленьким дітям не варто купувати професійні шкіряні м’ячі. Це може бути будь-який дешевий дерматиновий. Для дитини найбільше задоволення в цьому віці – попасти ногою по м’ячу, який далеко відлетить. Шкіряні ж варто купувати школярам після 8 років.
8. Дитина, яка йде на заняття з футболу, має бути психологічно готовою до різних травм. Будь-який вид спорту є травмонебезпечним. Під час занять тренери завжди акцентують, що травму можна заробити лише тоді, коли ти боїшся. Коли в тебе страху немає, то ймовірність заробити синець чи шрам на коліні на рівень нижча.
9. Обмежень у харчуванні дітей, як правило, немає. Дитині необхідно їсти побільше м’яса – щоби було більше сил. Щоправда, у деяких випадках тренери можуть рекомендувати батькам звернути увагу на вагу дітей. Проте у старшому віці – 15-16 років – коли школярі потрапляють у більш професійні команди, тренери розробляють своїм підлеглим спеціальний режим і певні заняття.
10. Найкращий час для занять футболом – від 15.00 до 19.00. Не варто займатися спортом за дві години до сну, бо через навантаження дитині буде важче заснути.
Читайте найоперативніші новини "МБ" у Facebook і Telegram
9-10-2018, 14:05
0
4 563